İzmir'in plaj ve koyları yaz aylarında büyük ilgi görüyor. Bu plajlardan biri de Boyalık Plajı. Peki Boyalık Plajı nerededir? Boyalık Plajı'na nasıl gidilir?

Boyalık Plajı

Çeşme’nin en popüler plajlarından biri olan Boyalık Plajı tatil için gelen herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü imkanı ziyaretçilerine sunuyor. Turkuaz renkli, adeta cam gibi berrak bir suya sahip olan bu plaj ince kum yapısıyla denizin tadını çıkartabileceğiniz nadir güzelliklerden biridir. Boyalık Plajı sığ bir denize sahip. Bu yüzden sığ plajları tercih eden aileler için çocuklarıyla güvenle vakit geçirebilecekleri bir plaj olma özelliğini taşıyor. Çeşitli su sporlarını yapmanıza olanak sağlayan işletmelerin mevcut olduğu Boyalık Plajı’nda lezzetli yemekler yiyebileceğiniz gün boyunca açık çok sayıda bar ve restoran bulunuyor.

Boyalık Plajı nerededir?

Boyalık Plajı, İzmir'in Çeşme ilçesinde, Çeşme merkeze yaklaşık 3 km uzaklıkta bulunuyor. 

Boyalık Plajı'na nasıl gidilir?

Boyalık Plajı'na toplu taşımayla da ulaşmak mümkün. Çeşme Otogarı'ndan kalkan Ilıca-Alaçatı dolmuşlarıyla bu plaja kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 760 numaralı Urla-Çeşme ESHOT otobüsü ile de Çeşme Otogarı'na varabilirsiniz.

Bunun yanında özel araç ile Boyalık Plajı'na gelmeyi de tercih edebilirsiniz. Bunun için aşağıya bir harita bilgisi bıraktık. Haritaya tıklayıp yol tarifi oluşturarak bu eşsiz güzellikteki plaja kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Haber merkezi