Bitexen Giresunspor'un sahaya çıkan kadrosunda Erhan Anapa, Talha Ülvan, Kadir Seven, Furkan Kütük, Şahin Dik, Anıl Yiğit Çınar, Erol Can Akdağ, Ertuğrul Şenlikoğlu (Dk. 73 Metin Caner Akbayrak), Savicevic, ve Çekdar Orhan (Dk. 56 Mert Han Kurt) gibi isimler yer aldı. Altay ise Eren Karataş, Salih Sarıkaya (Dk. 90+2 Murat Uluç), İbrahim Öztürk, Sefa Özdemir, Efe Sarıkaya, Zeki Yıldırım, Ceyhun Gülselam (Dk. 87 Arda Gezer), Ali Kızılkuyu (Dk. 59 Enes Yetkin), Onur Efe (Dk. 59 Yusuf Tekin) ve Tolga Ünlü ile sahaya çıktı.

Maç boyunca her iki takım da rakip kalede etkili olamadı ve defansif bir oyun sergiledi. Mücadelede önemli anlardan biri, Dk. 90+4'te Yusuf Tekin'in kırmızı kart görmesi oldu.

Ayrıca Dk. 62'de Furkan Kütük sarı kartla cezalandırıldı.

Göksu: İki takımda kazanmak için oynadı

Altay Teknik Sorumlusu Mustafa Ati Göksu, ortaya koydukları mücadeleden ötürü iki takımı da tebrik etti.

İki takımın da kazanmak için oynadığını ifade eden Göksu, "Ama futbolda böyle oynayıp da kazanamamak var. Puan paylaşıldı. İnanmak önemli. Biz 3 puan için gelmiştik ama deplasmanda 1 puan da bizim için iyidir. İnşallah bundan sonraki maçlarda puanlar kazanıp yolumuza devam edeceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Giresunspor: Kazanmamız gereken maçı kaybettik, üzgünüz

Trenyol 1. Lig'in 7. haftasında sahasında Altay ile golsüz berabere kalan Bitexen Giresunspor'da teknik direktör Mustafa Kaplan, kazanmaları gereken maçı 1 puanla kapattıkları için üzgün olduklarını söyledi.

Kaplan, karşılaşma sonrası basın toplantısında, karşılaşmaya iyi başladıklarını ancak istedikleri galibiyeti alamadıklarını belirtti.

Oyuncularının iyi mücadele ettiğini vurgulayan Kaplan, "İç sahada direkt rakibimiz olan bir takımla oynadık. Yenmemiz gerekiyordu. Üçüncü bölgede üretkenliğimiz çok zayıftı. Oyuncularımı kutluyorum. Bu ligde puan puandır ama rakibimiz karşısında 2 puan kaybetmek bizi üzdü. Kazanmamız gereken maçı 1 puanla kapattık." dedi.