Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, kendisi hakkında kız kardeşi tarafından ortaya atılan mal varlığı ile ilgili açıklamada bulundu.

Koştu açıklamasında “Pazartesiden bugüne yaşananlar beni, ailemi, yakınlarımı çok üzdü. Olayları bu duruma getirenler utanacaklar bir gün. Biz hakkımızı koruyacağız. Sonuna kadar arkasından gideceğiz. Her dedikodunun bundan sonra üzerine gidilecektir. Bu sadece benim değil Bergama’nın hakkıdır. 5 yıllık emeği 5 günde zayi etmeye çalıştılar. Dedikodu, fitne ve iftirada çare aradılar. Biz onlara pabuç bırakmayız. Sistematik bir kavga başlattılar. Baştan yüzümüze söylemeyemediler. Kapalı kapı arkasında yaptılar. Neden meydanlarda karşımıza çıkıp söylemiyorsunuz? Cesaretleri yok. Yalancı ve iftiracılar. Gerekli davaları açtık. Hakkımı tek tek arayacağım” şeklinde konuştu.


Kız kardeşinin iddialarına yanıt

Kız kardeşinin sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalara da yanıt veren Koştu, “Talihsiz olan kardeşimden gelen iftiranın karşı cenah tarafından gazetelere bastırdılar. Yalan ve iftirayı kampanyaya geçirdiler. Bu onların başlarına gelecek. Bunlar çok çirkin şeyler. İstanbul’da, Almanya’da evi var diyorlar. Devlet bunu öğrenir. Başkanlıktan önce aldığım evde oturuyorum, onun dışında başka konutum yok. 2018 yılında alındı bu ev. Aynı evde oturuyorum. Hodri meydan diyorum” dedi.

Hakkındaki iddiaları FETÖ'ye bağlayan Koştu, Bu yapılanlar tamaman sistematik, daha önce de yapılmış FETÖ oyunlarıdır. Bu oyunlara alet olan arkasındaki işbirlikçiler bir gün ortaya çıkacaktır. Gerçekler bir gün ortaya çıkacaktır. Yaptığımız hizmetler ile yarışamayanlar, iktidar ve makam hırsında olanlar bir gün elbet yanılacaklardır ve o gün çok geç olacaktır. Bana bunu yapanlar buna bir gün maruz kalırlar. Allah'tan af dilesinler. İtiraflarını yapsınlar ve gerçekleri söylesinler. Pazartesiden sonra tek tek açıklama yapacağım iftiralar sürdükçe. Her zaman hesap vermeye hazırım. Bunlar bergama'da hizmetlerin büyümesini istemiyor, hazmedemiyorlar” açıklamasını yaptı.

Sadık Doğruer yanıtı

Bergama'da Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer'in aday gösterileceği iddialarına da yanıt veren Koştu şunları söyledi: “Seçim zamanı dedikodu artacaktır. Keşke hizmet konuşsaydık. Yarın cumhurbaşkanımız İzmir'de olacak ve ilçe adayları açıklanacak. Ne olursa olsun, kim açıklanırsa açıklansın buna saygı duyacağımı ifade ediyorum. Siyasi etik ve ahlakın ileri taşınması için bir görevdir."