Türkiye bir yerel seçim sürecini geride bıraktı. 

Çeşme ilçesinde CHP'nin adayı Lal Denizli yüzde 53.74 oy oranıyla ilçeyi kazandı. 

Kesin olmayan sonuçlara göre Çeşme'nin ilk kadın başkanı seçilen Denizli yaptığı açıklamada, "Kolay olmadı belki ama her bir saniyesine değdi. Çeşme’miz sizlerle daha da güzel olacak" dedi.

Hep böyle güzel günlere uyanmadım

Denizli'nin mesajının tamamı şu şekilde:

Dün sabaha karşı evime döndüğümde uzun uzun geçmiş fotoğraflarıma baktım. Gençlik Kolları’nda başlayan, ana kademe yöneticisi olarak devam eden, bazen sadece üye olarak geçen 14 seneme.

Ülkeme dair kuşandığım umutlarımı, partim için adım adım arşınladığım sokakları, eylemlerde yediğimiz dayakları, kapı kapı, mahalle mahalle partimin broşürlerini dağıttığım yılları düşündüm ve teşekkür ettim o yarı çocuk, yarı genç kadına.

Çünkü 11 seçimi geride bıraktığım siyasi yaşamımda hep böyle güzel günlere uyanmadım. Karamsarlığın her yeri kapladığı, umutsuzluğun umudu sardığı o günlerde bile inanmaktan hiç vazgeçmediğim için teşekkür ettim kendime.

Güzel memleketim Çeşmemin ilk kadın Belediye Başkanı olma gururunu yaşadığım dakikalarda, siyasete başladığım, büyüdüğüm şehir olan canım İstanbul’daki durumu anbean takip ederken hızlıca gözüm bilgisayardaki sisteme çakılı kaldı ve tüm akşamım Türkiye’de aldığımız müthiş zaferi takip etmekle geçti. Bundan birkaç ay önce Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel ve yönetimimiz öncülüğünde başlayan değişim rüzgarının tüm Türkiye’yi sarmasını izledim uzun uzun...

Baktığınız yerde değildim

İlk konuşmasını yapmasını bekledim kutlamaya gitmeden önce... Genel Başkanımız konuşmasına başladı ve ilk olarak gözyaşlarıyla en büyük teşekkürü tam da ona yakışacak şekilde partimizin isimsiz kahramanlarına, parti emekçilerimize yaptı. Ekran karşısında ben de onunla birlikte gözyaşı döktüm. Geçtiğimiz günlerde yaptığım bir röportajda gazeteci bir kadın arkadaşımız bana şu soruyu sormuştu:

“Bu kadar uzun süredir siyasettesiniz, biz sizi neden hiç görmedik?” Ben de kendisine şu cevabı vermiştim: “Çünkü baktığınız ve ilgilendiğiniz yerlerde, makamlarda değildim tıpkı diğer binlerce parti emekçimiz gibi.”

Siyasetin cilvesi böyledir işte, yıllarca mutfakta tozunu yutarsın ama partili yol arkadaşların dışında kimse bilmez ne yaptığını, ta ki hayallerini kurduğun o güne kadar. Ve o büyük gün gelir, senin aklına o an bile geceleri gizli gizli sokaklarda afişleme için “kostik’e” çıkan heyecanlı kız çocuğu gelir.

Partimiz artık sıra sizde dedi

İşte aylar önce başlayan o değişim rüzgarı, meyvesini daha ilk seçimde verdi. Halkımız bir sürü partili kadın arkadaşımıza, gençlere, tecrübeli siyasi yol arkadaşımıza "Artık sıra sizde" dedi!

Kolay olmadı belki ama her bir saniyesine değdi. Bu süreçte bazen sabah uyandığımda, parmağımı dahi kıpırdatamayacağımı hissettiğim anlarda bile partimin kapısından heyecanla girdiğim ilk günü düşündüm.

Siyaset yalnız yürünen bir yol değil, bir ekip işidir. Bugün Çeşme’de, İzmir’de ve tüm Türkiye’de alınan sonuçlar büyük Cumhuriyet Halk Partisi ailesinin emekçi isimsiz kahramanlarının, gönüllülerin ve ona gönül vermişlerin zaferidir.

Bin selam olsun

Çeşme’de gece-gündüz demeden durmaksızın partimizin bayrağını dalgalandırmak için gücüme güç katan parti örgütümüze, gönüllülerimize, yol arkadaşlarım Belediye Meclis Üyelerimin tamamına, sokaklarda kocaman gülümsemeleriyle bana sarılan çocuklara, umudu büyüten gençlerimize, emektar kadınlarımıza, erkeklerimize, yaş almışlarımıza bin selam olsun.

Çeşme’miz sizlerle daha da güzel olacak, katılımcı, halkçı ve sosyal demokrat belediyecilikte ilk kadın Belediye Başkanı ve koca yürekli Çeşme sevdalılarıyla tarih yazacağız.

Yolumuz açık olsun.

Editör: Duygu Kaya