Yüzlerce yazar, çizer, gazeteci, akademisyenin okurlarla buluştuğu İZKİTAP fuarında imza günleri büyük ilgi görüyor. İmza günleri kapsamında Başak Demirtaş, 5 Kasım pazar günü saat 14.00'te İzmir Kitap Fuarı'nda Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutulan eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın kitaplarını imzalayacak. 
Etkinliğe HEDEP Grup Başkanvekili Meral Danış Beştaş ile HEDEP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Kerem Fırtına da katılacak. Demirtaş'ın Seher, Devran, Leylan, Efsun ve DAD adlı yayımlanmış beş kitabı bulunuyor. 

Demirtaş'ın son kitabı DAD

Selahattin Demirtaş’ın yeni öykü kitabı DAD, 10 Mart 2023’te raflarda yerini almıştı. Hapishanede altıncı yılımda beşinci kitabını yayımlayan Demirtaş'ın son romanı DAD'da dokuz öykü yer alıyor.

Selahattin Demirtaş kimdir?

Selahattin Demirtaş, Türk avukat, siyasetçi ve yazardır. 10 Nisan 1973'te Palu'da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Demirtaş, siyaset öncesi serbest avukatlık ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır şubesinde yöneticilik yapmıştır. 2007'de DTP'de grup başkanvekilliği yapmış ve daha sonra Barış ve Demokrasi Partisi ile Halkların Demokratik Partisi'ne katılmıştır.

4 Kasım 2016'zsda HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ve dokuz HDP'li milletvekili ile birlikte "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak", "terör örgütü üyesi olmak", "silahlı terör örgütüne üye olmak", "örgüt adına suç işlemek" iddialarıyla gözaltına alındıktan sonra tutuklanarak Edirne F Tipi Cezaevi'ne götürüldü. Mayıs 2023 seçimlerinden sonra aktif siyaseti bıraktığını açıklamıştır.