Çeşme'de son dönemlerde ilgi gören plajlardan biri de Çeşme Altınkum Plajı. Peki Çeşme Altınkum Plajı nerede? Çeşme Altınkum Plajı'na nasıl gidilir? Çeşme Altınkum Plajı'nın suyu nasıl? Sizin için araştırdık...

Adını altın renginde olan kumundan alan Altınkum Plajı konumu rüzgara karşı ters yönde olmasından ötürü deyim yerindeyse çarşaf gibi dümdüz ve dalgasız olmaktadır. 500 metre uzunluğunda olan plaj 15 metre genişliğindedir.

Altınkum Plajı'nı Çeşme'nin diğer plajlarından ayıran özelliği ise buz gibi suyu. Sıcak havalarda ılık su sevmeyip, serinlik arıyorsanız sizin için en uygun plajlardan biri de Çeşme Altınkum Plajı olacaktır.

Çeşme Altınkum Plajı aynı zamanda pırıl pırıl bir suya sahiptir. Yüzerken balıkları rahatlıkla görebilirsiniz.

Çeşme Altınkum Plajı ücretli mi?

Çeşme Altınkum Plajı geniş bir alana yayılmıştır. Ücretsiz girebileceğiniz alanlar olduğu gibi, ücretli beachler de bulunmaktadır.

Çeşme Altınkum Plajı'na nasıl gidilir?

Çeşme Altınkum'a gitmek için önce toplu ulaşımla Çeşme'ye gelmek ve sonra da Çeşme Marina önünden kalkan Altınkum dolmuşlarına binmeniz gerekmektedir.

Özel aracınızla gelecekseniz de Çeşme Marina Kavşağı'nı geçerek Çeşme Limanı'nın yanındaki sahil yolunu kullanmanız gerekiyor.