Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının eski manken Deniz Akkaya'nın kızını koruma altına aldığı, gerekli psikolojik desteği vermeye başladığı öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Akkaya'nın kızı hakkında bir sosyal paylaşım sitesinde yaptığı açıklamaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti. Görevlendirilen ekibin gerekli inceleme ve değerlendirmeleri yapmasının ardından, 16 yaşındaki kız çocuğunun koruma altına alındığı ve gerekli psikolojik desteğin verilmeye başlandığı öğrenildi.

Ne olmuştu?

Deniz Akkaya kızı tarafından şiddet gördüğünü ve balkona kilitlendiğini açıkladı.

Akkaya sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: 1997 senesinde başlayan kariyerin ve çok mutlu bir hayatın akabinde son derece yanlış bir baba seçimi ile   hamile kaldım ve hayatım resmen kabusa döndü.
Bir ruh hastası ile verdiğim velayet savaşı  bir ömür sürdü.

Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın  benden ısrarla sakladığı telefonunu  ele geçirdim.
benden habersiz yurtdışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum.
Fiziken bana saldırması yetmediği gibi beni 1.5 saat balkona kitledi.komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112 yi aramam neticesinde kurtarıldım.
Polislere de karşı çıkan sonrasında birde hızını alamayıp bana itibar suikasti yapan bu ruh haline ,ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim.
Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz?kontrolsüzce severek.
Anne olmak bu değil ve  olmamalı.
Allah tüm annelere sabır versin.

Kaynak: İHA