Amazon'un sahip olduğu görüntülü kapı zili üreticisi Ring, ilginç bir yarışma ile gündeme geldi. "Ring'in Milyon Dolarlık Uzaylı Arayışı" adını verdiği bu yarışma, iç mekan veya dış mekan Ring cihazlarında gerçek bir dünya dışı yaşam formunun değiştirilmemiş bilimsel kanıtını yakalayan kişilere büyük bir ödül vaat ediyor.

Cadılar Bayramı'na kadar süre var

Yarışma 3 Kasım 2023 tarihinde sona erecek ve Cadılar Bayramı'na denk getirilmeye çalışılıyor. Katılımcılar, verandalarında gerçek bir dünya dışı varlık görmeseler bile 500 dolarlık bir Amazon hediye çeki kazanma şansına sahipler. Kazanmak için kullanıcıların Ring cihazlarından dünya dışı gözlemlerle ilgili en yaratıcı yorumlarını göndermeleri gerekiyor.

Yarışmaya katılmak isteyen Ring kapı zili kullanıcıları, videolarını inceleyerek doğal olmayan veya anormal aktiviteleri tespit etmek zorunda olacaklar. Videolar, yaratıcılık, mizah, Ring cihazlarıyla etkileşim ve uzaylı kostümlerine göre değerlendirilecek.

Bilimadamları görüntüleri izleyecek

Büyük ödül, iç mekan veya dış mekan Ring cihazlarında gerçek bir dünya dışı yaşam formunun değiştirilmemiş bilimsel kanıtını yakalayan kişiye verilecek. Kazananın belirlenmesinde bir "Uzay ve Dünya Dışı Uzmanı" görev alacak ve videonun Dünya Dışı Yaşam Formu Bilimsel Kanıt Kriterlerini karşılayıp karşılamadığını değerlendirecek. Eğer uzman, videonun bu kriterleri karşıladığına inanırsa, sahibine büyük bir para ödülü verilecek.