AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Sefa Şahin'in, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer' e yönelik hakaret içeren paylaşımına, Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sadettin Coşkuner yanıt verdi.

Ekran Resmi 2023-03-10 10.34.21

Daha önce de, hükümeti istifaya davet eden futbol taraftarlarına hakaret ve küfür içeren paylaşımlarda bulunarak, istifa çağrısı yapan taraftarları “hesap vereceksiniz” diye tehdit eden Sefa Şahin’e seviye hatırlatması yapan, Sadettin Coşkuner “aynı üslupla cevap vermeye aile terbiyemiz ve parti geleneğimiz müsait değil” diyerek şu mesajı paylaştı;

Temiz siyaset dilini sizlere öğreteceğiz

Kelime hazinesi küfürden ibaret olan ve ne yazık ki bir siyasi partinin yöneticisi konumundaki zat, çirkin bir dille İzmir Büyükşehir Belediyemize saldırıyor.

Hepimiz bu büyük acı etrafında kenetlenirken, işi gücü kötücüllük olanların bu çirkin sözlerine aynı üslupla yanıt vermeye, aile terbiyemiz de, Parti geleneğimiz de müsait değil.

Düğmesi baştan yanlış iliklenen siyasetiniz tarihe karışacak, temiz siyaset dilini de sizlere biz öğreteceğiz. Temennimiz o güne kadar daha da çirkinleşmemeniz, insanlarımızı cinsiyetçi dilinize maruz bırakmamanız!

Sadettin Çoşkuner