Ayvalık Belediyesi ve Sabancı Üniversitesi’nin katkılarıyla Anadolu Masallarını yeni nesillere aktarmak ve unutulmuş sözlü edebiyatı hatırlayarak canlı kılmak üzere, Türkiye’nin önemli sanatçıları, eğitimcileri ve masal anlatıcıları bu yıl ilk kez Ayvalık’ta masal şenliği etkinliğinde bir araya gelecek.

Çocuklar için masal temalı yaratıcı atölyeler, masal anlatıları, akademisyenlerle söyleşiler ve herkes için masalların içinde olduğu Ayvalık Masal Şenliği’ne Zeynep Özyağcılar, Ece Özdikici gibi ünlü oyuncuların yanı sıra, arkeolog Elif Koparal, yazar Funda Pehlivan Eker, Nazan Tarım, Kenan Aydoğdu, Derya Özel ve masal anlatıcıları Selin Akoğlu ve Ebu Burak katılacak.

Atölyeler ve ziyaretçiler için renkli etkinlikler yapılacak

Masal anlatıları ve söyleşiler, Sabancı Üniversitesi Yaratıcı Teknolojiler Atölyesi’nde yapılacak. Küçükköy’ün başarılı sanatçıları Uğur & Rabia Çalışkan, Önnur & Elif Toprak, Melahat & Özlem Öztel, çocuklar ve yetişkinler için Artura Art House, Taşdükkan ve Perperene Konağı’nda atölye çalışmaları yaptırırken, ziyaretçiler şenlik boyunca takı tasarımcısı Tülin İçözü’nün “Masalımsı Takılar” sergisini de Kubaba Design’da ziyaret edebilecekler.