İZ GAZETE- İzmir'de Türkiye Demiryolu İşçileri Sendikasına üye metro ve tramvay çalışanları, toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde uzlaşma sağlanamaması üzerine greve gitti. CHP İzmir Milletvekili Deniz Yücel konuya ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden çağrıda bulundu, "İzmirlilere daha fazla mağduriyet yaratmamak ve herkesi tatmin edecek bir çözüme ulaşmak için yeniden masaya oturmak tek çözüm yoludur" ifadelerini kullandı.

Elbette emek en yüce değer!

Yücel yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Elbette emek en yüce değerdir! Elbette emekçiler alın terinin karşılığını almalıdır. İşçilerin taleplerini duyurabileceği birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak haftanın ilk mesai gününde tüm İzmirlileri mağdur edecek biçimde kent genelinde toplu ulaşımda greve başlanması makul bir sonuca ulaşılması açısından uygun bir yöntem olmamıştır.

Görüşmelerin masada istişare ile sürdürülmesi, İzmirlileri mağdur etmeyecek, işçileri de tatmin edecek bir sonuçla neticelenmesi en büyük arzumuzdur.

Kabul etmemiz mümkün değil

Sosyal demokrat belediyeciliğin en iyi örneklerinden biri olan İzmir Büyükşehir Belediyesi'in ve Tunç Soyer’in işçi maaşları ve hakları konusundaki duyarlılığı ortadadır. Tabii ki hiçbir emekçinin mağdur olmasını, enflasyon ve hayat pahalılığı altında ezilmesini kabul etmemiz mümkün değildir. Fakat günün ekonomik koşulları ve artan maliyetler karşısında empati yapmak, İzmirlilere daha fazla mağduriyet yaratmamak ve herkesi tatmin edecek bir çözüme ulaşmak için yeniden masaya oturmak tek çözüm yoludur.