Cumhuriyet Halk Partisi İzmir il başkanlığının 30 ilçede yürüttüğü saha çalışmaları kapsamında, Karabağlar ’da bir kez daha sahaya inen Yücel, “Esnafa ve vatandaşa iki yıldır kriz bitecek, enflasyon inecek diye söz veren saray iktidarı mensupları, tutmadıkları sözlerin sebep olduğu yıkımı görmek istiyorsa ve yüzleri tutuyorsa, ülkenin durumunu yandaşlarından değil, Karabağlar ‘da esnaftan ve vatandaştan dinlesin” sözleriyle iktidara yüklendi.

Karabağlar mesaisine, İzmir Sivaslılar Federasyonu, Yiğidolar Federasyonu ve İzmir’de faaliyet gösteren Sivas ili hemşehri derneklerinin ortaklaşa düzenlediği kahvaltıya katılarak başlayan Deniz Yücel, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ayrışmaya değil birliğe ve kaynaşmaya ihtiyacı olduğunu ifade ederek, şunları söyledi;

GÜZEL GÜNLER GÖRECEĞİZ

İzmir, küçük bir Anadolu gibi. Ülkemizin dört bir yanından gelip, kendilerine yuva olarak İzmir’i seçen vatandaşlarımız, İzmir’in en büyük zenginliği ve birliğimizin teminatıdır. İzmir, hoşgörünün, huzurun ve demokrasinin başkentiyse, bu özelliğini sizlerin de yaşattığı kültür zenginliğine borçludur. Cumhuriyet Halk Partisi olarak, millet iktidarıyla birlikte, bu ülkede yeniden huzur, güven ve adaletin hüküm süreceği bir dönemi inşa edeceğiz. Halkımızın ve ülkemizin bu güzel günlerinin önündeki tek engel, saray iktidarı ve tek adam zihniyetidir. Yaklaşan seçimlerde, halkımızın desteğiyle bu zihniyete son verecek ve hep birlikte güzel günler göreceğiz. Bu yolda siz Sivaslı hemşehrilerimizin desteği bizim için çok önemli. Bu desteği almak ve layık olmak için çalışmaya ve sizlerle birlikte olmaya aralıksız devam edeceğiz. Bugün düzenlediğiniz organizasyonda sizlerle bir arada bulunmaktan son derece mutluyum. Davetiniz için çok teşekkür ediyorum. Ben de sizleri, 2023 yılında milletin sözünün geçtiği, insana değer verilen, eşit ve hakça bir düzenle yönetilen Türkiye için, birlikte mücadele etmeye davet ediyorum. Birlikte başaracağız, birlikte değiştireceğiz ve birlikte yöneteceğiz.

2 YILDIR ENFLASYON İNECEK SÖZÜ VERENLERİN YÜZÜ TUTUYORSA…

Karabağlar çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretleri de gerçekleştiren CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel, Karabağlar Sanayi Sitesinde, esnafın derdini dinledi. Yücel, ziyaretlere ilişkin yaptığı değerlendirmede “Türkiye’de yıllardır yaşanan krizlerin ve 2 yıldır yaşanan büyük ekonomik buhranın en ağır sonuçlarını esnafımız yaşıyor. Esnaf kar etmekten, yatırım yatmaktan vazgeçmiş, kredi borcunu, elektrik faturasını ve kirasını ödediği günü kar sayıyor. Sanayi esnafının kullandığı ham madde ve parçaların yüzde 80’i ithal. Yani dövize endeksli ürünler. Türkiye’de “faiz sebep, enflasyon sonuç” diyerek kurda rekor yükselişlere sebep olanlar, kapanan kepenklerin, esnafın yaşadığı büyük sıkıntıların tek sorumlusudur. Esnafa ve vatandaşa iki yıldır kriz bitecek, enflasyon inecek diye söz veren saray iktidarı mensupları, tutmadıkları sözlerin sebep olduğu yıkımı görmek istiyorsa ve tabi yüzleri tutuyorsa, ülkenin durumunu yandaşlarından değil, Karabağlar’ da esnaftan dinlesin. Türkiye’de yaşanan sorunların hepsinin çözümü var ama bugünün iktidarının çözmek gibi bir derdi yok. Biz, esnafımızın dertlerini millet iktidarında nasıl çözeceğimizi anlatmaya, yaşanan bu kara günlere son vereceğimiz zaman gelinceye kadar da yerel yönetimlerimizle esnafımızı desteklemeye devam edeceğiz.