Geçtiğimiz günlerde Aydın'da bulunan bir KYK yurdunda yaşanan asansör kazasında bir genç kız hayatını kaybetmiş ve olay tepkilere neden olmuştu. Bir asansör kazası da Ordu'nun Fatsa ilçesinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre öğrenciler asansörde kaldı. Öğrenciler asansörden arkadaşları yardımı ile çıkartılırken, sonrasında ise asansör zemin kata çakıldı.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde üniversite öğrencilerinin kaldığı KYK yurdunda asansör halatları koptu, 4 öğrenci tedbir amaçlı hastaneye kaldırıldı.

Olay, Efkaf Mahallesi’nde bulunan ve kız/erkek üniversite öğrencilerinin kaldığı KYK yurdunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre kız öğrenciler 5’inci katta asansöre bindi. Aşağı hareket eden asansör 4’üncü katta kendiliğinden durdu. Öğrenciler, arkadaşlarının yardımıyla asansörden çıkartıldı. Kısa bir süre sonra ise asansör zemin kata çakıldı.

İhbar üzerine olay yerine sağlık ekipleri sevk edildi. Ekipler, asansörden çıkan öğrencileri tedbir amaçlı ilçedeki çeşitli hastanelere götürerek tedavi altına aldı.