Milyonlarca kişinin kullandığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp üzerinden GIF dosyası göndermek artık çok kolay. Peki WhatsApp ile GIF dosyası nasıl gönderilir?

Yapılan bir güncelleme ile artık WhatsApp üzerinden gif dosyası göndermek mümkün. Telefonunuzda var olan bir videoyu da gif yapabilme imkanı artık var. Yani artık video ve fotoğraf gönderir gibi gif dosyası da gönderebileceksiniz. Peki bu işlem nasıl yapılacak?

Hem iOS hem de Android cihazlar için videoyu gif’e çevirmek çok kolay. Bunun için; sohbet ekranı açıkken “+” simgesine dokunun. Sonrasında galeriden gif yapmak istediğiniz videoyu seçin. Bu aşamada gif başlangıç ve bitişini ayarlamaya başlayacaksınız. Sağ üstte mavi GIF simgesi yer alacak. Dilerseniz başlık da ekleyip paylaşabilirsiniz.

Sadece bu da değil. Telefonunuzla çektiğiniz Live Photo’ları da gif olarak gönderebilirsiniz. Live Photo’ları gif’e çevirmek için tek yapmanız gereken yine sohbet ekranındayken “+”simgesine ve ardından Fotoğraf ve Video Galerisi’ne dokunup film rulonuzdan istediğiniz Live Photo’yu bulmak. 3D Touch özelliğinden faydalanarak çıkan menüden “GIF olarak seç”e dokunmalısınız. İşte bu kadar.