Ünlü oyuncu Pelin Akil, 14 Mayıs’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı ve 28’nci Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde oy pusulalarının üzerine ‘Şampiyon Galatasaray’, ‘Siyasi görüşü Beşiktaş’, ‘Ali Koç İstifa’ gibi yazılar yazarak geçersiz oy kullananlara Instagram hesabından tepki gösterdi.

Akil, “1 milyon 363 bin 143 tasdikli gerizekalı” ifadelerini kullandı.

Daha sonra bir paylaşım daha yapan Akil şu ifadeleri kullandı:

"Ben bir partiye oy vermiş kimseye söz söylemedim. Eli titreyip damgayı kaydırana da değildi lafım. Dileyen dilediği partiye oy verebilir. Benim lafım oy pusulasını karalayıp, futbol takımlarını yazıp paylaşım uğruna geçersiz kılan kişilereydi.

Çocuklarımızın geleceğini düşünmeyen, fotoğraf çekme uğruna seçmen kağıdını hiçe sayan, dalga geçen şuursuz akıllaraydı. Yoksa her insan oy vereceği kişiyi seçmekte özgürdür. Siz çok iyi anladınız da çarpıtıp başka anlamlar çıkarıp yorum yazan insanlaradır bu açıklamam."

Hukuki işlem başlatacağım

Geçersiz oyların tüm partileri etkilediğini belirten Akil sözlerine şöyle devam etti: "Bu geçersiz oylar tüm partileri etkileyen bir durum. Herkes için zarar. Bunun altında başka bir şey aramamak arayanlara da itibar etmemek gerekir. Sayfama yazılan hakaret içeren yorum ve mesajlarla ilgili de hukuki işlem başlatılacaktır."

Özlem ÇİMEN DURMAZ

Editör/Magazin haberleri/izgazete.net