Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisiyle hafızalara kazınan ünlü oyuncu Ayça Bingöl, NTV 'de yayınlanan programda Ahmet Mümtaz Taylan'ın sorularını yanıtladı.

Yıllar önce hayatını kaybeden babasının cenazesine katılmadığını anlatan Bingöl şöyle konuştu: "Karnımda 2 bebek varken çok acayip bir karar vermek zorunda kaldım... Benim hamileliğim çok riskliydi, hastanede yatıyordum, hiç kalkmadan, kıpırdamadan yatmam gerekiyordu, 13 hafta yattım hastanede. Babam hastaydı, ben hastanedeyken yoğun bakıma alınmış ve vefat etti. Doktorum 'cenazeye gitmene izin veremem ama, gideceğim diyorsan gidersin tutamam. Biz seni haftalardır kıpırdamadan yatırıyoruz. Baban da gitti. Ne yapacaksın?' dedi. Bir saniye bile düşünmeden karar verdim ve gitmedim."

Vicdan azabı yaşayıp yaşamadığı sorusuna da yanıt veren Bingöl, "Bu durumla ilgili hiçbir suçluluk ve yük taşımıyorum. Doğru olanı yaptığıma inanıyorum. Bir tarafta ölüm bir tarafta yaşam varsa biz her koşulda yaşamı seçiyoruz. Burada enteresan olan o vicdan azabını yaşamamak... Oradan kalan şey hüzün. O da sadece vedalaşamama hüznü. Onu da bir şekilde hallediyorsun." ifadelerini kullandı.