İstanbul Boğaziçi Üniversitesi'nde okuyan 23 yaşındaki Ömer Pural'un intihar ettiği şüphesi üzerinde duruluyor.

Olay, dün saat 12.00 sıralarında 4. Levent’te meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi son sınıf öğrencisi Ömer Pural (23), önceki gün akşam saatlerinde yarı zamanlı çalıştığı kaya tırmanışı salonuna geldi.

Burada mesaisini tamamladıktan sonra işyeri çalışanı Barış G, Pural’a işyerini kapatacağını ve çıkmaları gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Pural, iş yerinde biraz daha kalacağını ifade ederek Barış G’ye çıkabileceğini belirtti.

İş yerinden ayrılan Barış G, sabah saatlerinde geri geldiğinde Ömer Pural’ı barfiks demirine asılmış halde buldu.

Çalışanın ihbarda bulunması üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, gencin bedeni üzerinde yaptığı incelemeler sonucunda hayatını kaybettiğini belirledi.

Olayın ardından çalışma başlatan ilçe ekipleri, iş yeri çalışanı Barış G’nin ifadesine başvurarak iş yerinin güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı.

Yapılan inceleme sonucunda polis, gencin intihar ettiği şüphesi üzerine durduğu öğrenildi. Cumhuriyet savcısı ve olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonrasında gencin cenazesi, kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencisi olan ve üniversitenin Dağcılık Kulübü’nde olduğu öğrenilen Ömer Pural’ın dağcılık ve tırmanma sporu yaptığı öğrenildi.  Gençten geriye ise kayalıklarda tırmanış yaptığı görüntüleri kaldı.

İHA