Olay Avustralya'nın Queensland eyaletinde meydana geldi. Alınan bilgiye göre tuvalete giren bir adam, duşun üzerinde bulunan bir yılanla göz göze geldi. Büyük şok yaşayan adam durumu hemen yılan yakalama uzmanına bildirdi.

Yılan yakalama işi yapan Anthony Jackson, yılanı duş çevçevesinde ve bir şampuan rafının üzerinde buldu. Jackson, 1 buçuk metre uzunluğundaki yılanı bir çengel yardımı ile aldı.

O anları anlatan Jackson şunları söyledi: "Biraz güldükten sonra, yılanı çengel yardımıyla indirdim. Çünkü ısı lambasının yanından onu aldığımda, hoşnut olmadı. "Bana saldırmaya çalıştı. Sanırım beni bir av olarak gördü çünkü aşağıya bakıp beni bir yiyecek olarak algıladı"


Banyoya ulaşmak için büyük bir yolculuk yapan piton, Bay Jackson'a göre, bölgede yapılan ağaç kesme işlemleri nedeniyle rahatsız edilmiş olabilir. Yılanın çatıya tırmanmayı başardığı ve çünkü orada her zaman fareler bulunabileceği için bir şeyler yiyip, sonrasında soğuk hava nedeniyle banyodaki ısı lambasını bulduğu düşünülüyor.

Büyük boyutlarına rağmen, Bay Jackson, pitonların genellikle zararsız olduğunu, ancak yine de saygı gösterilmesi gerektiğini belirtti. Venöz yılanların genellikle soğuk aylarda saklandığını, ancak pitonların yıl boyunca aktif olabildiğini belirtti. Bay Jackson, son bir haftada her gün üç yılan yakalıyor.