Hale Halime ERDOĞAN / GÜNDEME BAKIŞ - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, belediyedeki kadrosunu şekillendiriyor. Her gün farklı birimlerdeki bürokratlardan belediyenin yapısı ve işleyişle ilgili bilgi alan Tugay, Karabağlar Belediyesi Özel Kalem Müdürü Nermin Özgün ile Karşıyaka Belediyesi Özel Kalem Müdürü Gülçin Yörük'ü büyükşehire almış, her iki ismin de özel kalemde görevlendirildiği öğrenilmişti. 

İZBETON'a kritik atama

Tunç Soyer'in döneminde  kentsel dönüşüm işine girdiği için muhalefetin hedefe koyduğu İZBETON'a Başkan Tugay tarafından krtik bir atama yapıldı. Tugay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu döneminin "prensi" olarak adlandırılan, tecrübeli isim Hüseyin Sezer'i İZBETON'un başına atadı. 

Yalnızca kendi işini yapacak

Başkan Cemil Tugay, belediye başkan aday adaylığında İZBETON'un sadece kendi işini yapacağını ve kent genelindeki yolları baştan sona asfaltlayacağını söylemişti. 

Sezen 2015 genel seçimi öncesi yapılan önseçimde 8 bin 721 oyla 6’ncı olmuş ve dikkatleri üzerine çekmişti.  

Hüseyin Sezer Kimdir ?

1974, Malatya’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği'nden mezun olduktan sonra Londra'da siyaset sosyolojisi üzerine eğitim gördü. Aynı yıllarda İngiltere genel seçimlerini yakında takip ederek, araştırmalarda bulundu.

1991 yılında İstanbul Ümraniye'de SHP Gençlik Kolları ile başlayan siyasi hayatı, üniversite eğitimi boyunca öğrenci dernekleri ve gençlik federasyonlarında başkanlık yaparak devam etti.

Eğitim hayatından sonra, İzmir'e dönüşü ile birlikte Bornova CHP Gençlik Kollarına katılarak yöneticilik yaptı.

2003 yılında CHP parti içi eğitimlerine katılarak ve parti eğitmeni olarak görev yaptı.

CHP örgütüne bağlılığını; 2002/2004/2007 Seçim Komitelerinde aktif görev alarak ve 2009 yılında Gençlik ve Propaganda Koordinatörlüğü yaparak daha da pekiştirdi.

2000 yılında başlayan İzbeton Üretim Şefliği görevini, 2006-2009 yılları arasında Konak Belediyesi Şantiye Koordinatörlüğü’ne taşıdı.

2010 ylında parti örgütüne bağlılığı ve başarılı proje uygulamaları ile Büyükşehir Belediyesi Toptan Çözüm Proje Koordinasyonu görevine getirildi.

12 Haziran 2011 yılında yapılan seçimlerde İzmir 2. bölgeden partimizin 12.sıra milletvekili adayı olarak gösterildi. “Gencin Adayı” sloganıyla seçim bölgesinde etkin bir çalışma gerçekleştirdi.

2011 yılında İzbeton genel müdürlüğüne getirildi. İzmir’in bütün şehir olmasıyla birlikte yeni bağlanan ilçe ve köylerin temel sorunlarını çözmek için büyük çaba sarf etti.

2011 yılından beridir hizmet verdiği İzbeton Genel Müdürlüğü’nden 10 Şubat 2015 tarihinde Milletvekilliği aday adaylığı için istifa etti.

Sezer son genel seçimde CHP'den milletvekili aday adayı olmuş, listeye girmiş ancak son dakika listeden çıkarılmıştı. 

Editör: Tuğkan Üsküp