İzmir Gazeteciler Cemiyeti Önceki Dönem Genel Sekreteri ve TRT İzmir Radyosu’nun unutulmaz spikerlerinden Gaye Karace Karadağ, aramızdan ayrılışının 3. yılında mezarı başında ailesi tarafından anıldı.

Gaye Karace Karadağ’ın Karşıyaka Doğançay mezarlığındaki anma törenine; İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Dilek Gappi, İGC Önceki Dönem Başkanı Misket Dikmen, İGC Yönetim Kurulu Üyesi Esat Erçetingöz, Eşi M. Dündar Karadağ, ailesi ve sevenleri katıldı.

İGC Başkanı Dilek Gappi, Gaye Karace Karadağ’ın İGC tarafından daima sevgi ve minnetle anılacağını dile getirerek, “Gayemiz çok iyi kalpli, herkesi düşünen, harika bir insandı. Cemiyetimiz için de çok büyük emekler verdi. Onu hep güzel gülümsemesiyle, saygı ve rahmetle hatırlayacağız. Huzur içinde uyusun” dedi.

Mezarı başında yapılan anmanın ardından Eşi M. Dündar Karadağ tarafından İzmir Gazeteciler Cemiyeti Uluslararası Basın Merkezi’nde hayır lokması döküldü. Lokmaya; İGC Başkanı Dilek Gappi, İGC Onursal Başkanı ve CHP Önceki Dönem Milletvekili Atila Sertel, 9 Eylül Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Macit Sefiloğlu, İGC Üyeleri ve ailesi katıldı.

Editör: Tuğkan Üsküp