Kahramanmaraş depreminin ardından tüm yurt yardımlara hazırlanırken Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’da depremden 5 saat sonra ilçede yardım kampanyası başlatmıştı.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın yardım kampanyasını duyurmasının ardından Tireliler kampanyaya sel olup aktılar.

Yediden yetmişe tüm vatandaşlar imkanı ölçüsünde yardım için Belediye binasına geldi. Tire Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü öncülüğünde başlatılan kampanyaya tüm Belediye personeli destek verdi.

0028450e-3329-46d6-b1fa-ee1e87bdf9f3 (1)

Gelen tüm yardımlar kategorilere ayrılarak belediye personelleri tarafından koli yapıldı. İstiflenen malzemeler tırlara yüklenerek İzmir Büyükşehir Belediyesi toplama merkezi  başta olmak üzere, Hatay, Kahramanmaraş, Elbistan, Osmaniye, Kırıkhan gibi birçok bölgeye gönderildi. Yardımlar halen Tire Belediyesi’nde devam ediyor.

8567db4c-aa25-4cc0-80d1-51853cb5894f (1)

Konu ile ilgili olarak konuşan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, "Ülkemiz maalesef asrın felaketini yaşadı. Kahramanmaraş merkezli  7.7 büyüklüğünde meydana gelen depremde 10 ilimizde büyük bir yıkım gerçekleşti. Deprem yaşanır yaşanmaz sabahın ilk saatlerinde acil olarak Belediye’de bir toplantı yaparak yardım kampanyası başlatmaya karar verdik. Bunun öncesinde ilçemizde bulunan  resmi akrediteli TAKED ekibine lojistik destek sağlayarak deprem bölgesine gönderdik. Yardım kampanyamıza Tireli vatandaşlarımız büyük ilgi gösterdiler. Gün boyunca kampanyayı yakından takip ettik ve saatler sonra ilk tırı yükleyerek yolcu ettik. Biz her yaptığımız yardımda Tire halkını arkamıza aldık. Bu kampanyada da kolilerimizin üzerine “Tire Halkı yanınızda” etiketleri yapıştırdık. Bizler sizlerle güçlüyüz. Biz gerçekten büyük bir aileyiz. Bu kampanyaya destek olan Tireli İş insanları başta olmak üzere köylerimizde hamur açıp ekmek yapan eli öpülesi annelerimize, Kendi ağacından topladığı zeytini sıktırarak yağ elde edip bu yağı  evine götürmeden Belediye’ye getiren abilerimize, Köylerinde yardım toplayarak kendi imkanları ile yardımları Belediyeye getiren yufka yürekli muhtarlarımıza  ve bu kampanyayı kampanya yapan  yediden yetmişe  88 mahallemizin güzel yürekli insanlarına  canı gönülden teşekkür ediyorum. Biz millet olarak aynı ruhla yolumuza devam ediyoruz. Kurtuluş savaşında ecdadımız  vatan millet uğruna ne  fedakarlıklar yaptıysa, bizde yine aynı şuurla  yolumuza devam edeceğimize olan inancımız tamdır. Bu vesile ile yaşadığımız bu acı felaket sonrası hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.” Dedi