İZGAZETE- Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) İzmir Şubesi üyeleri kahvaltıda buluştu. Konak Belediyesi ev sahipliğinde Çınarlı Rekreasyon Alanı’ndan gerçekleşen buluşmada; TGS İzmir Şube Başkanı Nil Kahramanoğlu, TGS İzmir Şube Yöneticileri; Özde Koca, Mazlum Vesek ve Feyyaz Tatar’ın yanı sıra Konak Belediye Başkanı Abdül Batur da yer aldı. Üyelerin sendikadan beklenti ve taleplerinin konuşulduğu buluşmada mesleki sorunlar ve çözüm önerileri hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

Mücadele çok önemli

Buluşmaya ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirten Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, “Gazetecilik sektörü emek ve mücadele isteyen çok önemli bir sektör… Sizlerin böyle dayanışma içerisinde olması, sendikal hakların size yansıması çok önemli… Onun için her emek sektöründe olduğu gibi siz değerli arkadaşlarımızın sendikal haklarının kazanılması noktasında mücadele etmesi çok önemli… Değerli başkanımızı ve yöneticileri kutluyoruz” ifadelerini kullandı.  

Bir araya gelmek istedik

Birliktelik ve dayanışmanın öneminin altını çizen TGS İzmir Şube Başkanı Nil Kahramanoğlu da şunları söyledi: “Uzun süredir yan yana gelemiyoruz. Özellikle şube yönetimi değiştikten sonra, göreve geldikten sonra bir araya gelelim istedik. Hep sorunları konuşuyoruz, hep kötü bir şey olduğunda yan yana geliyoruz. En azından böyle etkinlikler vesilesiyle sohbet etmek, sektöre dair fikir alışverişinde bulunmak istedik. Bu fırsata yol açan Sayın Başkan Abdül Batur’a teşekkür ediyoruz.”

Konuşmaların ardından sendika yöneticileri; 28 Ekim- 5 Kasım tarihlerinde Kitap Fuarı’nda TGS İzmir Şubesi olarak stant açacaklarını, 2 Kasım’da yine fuarda, TGS, İGC, BAMAD ve TYS olarak ‘Nefes Alamıyoruz’ adlı bir söyleşi gerçekleştireceklerini duyurdu.