Fenerbahçe'den rekor bedelle dünya devi Real Madrid'e transfer olarak dikkat çeken Arda Güler'in İspanya'daki kariyeri sakatlıklar sebebiyle kötü başladı. İspanya kariyeri ABD'deki hazırlık kampında yaşadığı menisküs sakatlığı sebebiyle kötü başlayan Arda Güler, uzun süredir sahalardan uzak kaldı.

Diz ameliyatı olduktan sonra iyileşen ve antrenmanlara çıkan genç yıldız geçen haftalarda ikinci kez sakatlanmış ve yine sahalardan uzak kalmıştı. İkinci sakatlığını da atlatan ve takımla çalışmalara başlayan Arda Güler'in El Clasico'ya yetişeceği iddia edilmişti fakat Carlo Ancelotti, genç oyuncuyu riske etmeyeceklerini açıklamıştı.

İlk maçı ne zaman, hangi takımla?

İspanyol AS gazetesinde yer alan bir habere göre Real Madrid'in, sakatlık sonrası Arda Güler'in yüzde yüzüne ulaşmasını beklediğini yazdı. Güler için her şey planlandığı gibi giderse, genç oyuncunun 5 Kasım'da oynanacak Rayo Vallecano karşılaşmasında ilk kez sahada yer alabileceği ifade edildi. Real Madrid'e transferi sonrası iki kez sakatlık yaşayan Güler, henüz İspanyol devinin formasını bir maçta giyemedi.