İZ GAZETE- Menemen Belediyesi’ne ait yaklaşık 1 Milyon 600 Bin metrekarelik satışa ve belediye başkan vekiline kapsamlı yetki devri verilmesine ilişkin yürütme durdurma kararı verildi.

Önceki dönem Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, konuya yönelik yaptığı açıklamada, "Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan’ın Seyrek Mahallesi’nde bulunan iki bin dönüme yakın aynı zamanda iki katrilyon değerindeki arazinin satış yetkisini almış olduğu günden bugüne kadar üyesi bulunduğum Memleket Partisi Menemen İlçe Başkanlığı’nın başlatmış olduğu imza kampanyası ile birlikte dağıttığımız 5000 el ilanından sonra İzmir Bölge İdare Mahkemesi’ne açmış olduğum davada mahkeme lehimize karar vererek yürütmeyi durdurma kararı vermiştir" ifadelerini kullandı.

'MENEMEN HEPİMİZİN'

"Her zaman her yerde söylediğim gibi hukukun üstünlüğüne hep inandım, inanmaya da devam edeceğim" açıklamasında bulunan Memleket Partili Tahir Şahin, "Temennim bugün yürütmeyi durdurma kararı veren mahkeme davanın sonunda kesin olarak satılamaz kararı verir böylece Menemen’in malları satılmaz. Bu kararın tüm Menemen’e ve hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olmasını dilerken; emeği geçen herkese çokkk teşekkürler ediyorum. Başka Menemen yok Menemen hepimizin" dedi.