Pınar Karşıyaka 3 günde bir maça çıkacak

Pınar Karşıyaka'da Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, Romanya'daki CSM CSU Oradea deplasmanıyla çarşambadan itibaren FIBA Şampiyonlar Ligi maratonuna da başlayacaklarını belirterek, "3 günde bir maç yapacağımız zorlu periyoda giriyoruz" dedi.

SPOR 17.10.2016, 15:38 17.10.2016, 16:48
Pınar Karşıyaka 3 günde bir maça çıkacak

Kendileri için yoğun bir trafik olacağını dile getiren Büyükkarcı, "Bu sık maç trafiği yeni oluşturduğumuz takımın oturmasına yardımcı olsa da yine de takımın uyum sorununu aşması 1 ayı bulacak. Öncelikle üzerimizdeki baskıyı kaldırmamız lazım. Bu konuda taraftarlarımıza önemli görev düşüyor" diye çağrıda bulundu.

"Eksiklerimiz olabilir, bunun farkındayız ama bu eksiklikler ancak zamanla çözümlenebilir" ifadesini kullanan Büyükkarcı, "En iyi ilacımız zaman olacaktır. Takıma son katılan ve Gaziantep Basketbol karşısında görev verdiğimiz Josh Owens'ın çok isabetli bir değişiklik olduğunu ilk maçta gözlemledik. Owens iyi bir takım oyuncusu ve çok atletik. Zaman içinde uyum sorunu azaldıkça faydası da artacaktır. FIBA Şampiyonlar Ligi'nde ilk maçımızı CSM CSU Oradea karşısında yapacağız. Güçlü bir grupta yer alıyoruz bu yeni kulvarda amacımız önce gruptan çıkmak olacak" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
26°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?