Belinay'dan bir gurur daha!

Özel İzmir Dokuz Eylül Koleji öğrencisi Belinay Yıldırım; başarıya doymuyor. 2019 senesinde yüzme sporunda Türkiye şampiyonu olan Yıldırım, bu sene okul birincisi olarak bir gurur daha yaşadı.

SPOR 30.06.2021, 11:51
Belinay'dan bir gurur daha!

Pandemi nedeniyle zor günler geçirirken, gençlerimizden gelen güzel haberler; bu zor zamanlarda herkese moral oluyor.

Salgın döneminde oldukça zorlu bir döneme geçen ve kimsenin alışık olmadığı, herkesin 'uzak' olduğu bir eğitim sistemi içerisinde öğrenimlerine devam etmeye çalışan öğrenciler, bu süreçte sağlıkçılar dışında en çok yıpranan kesim oldu.

OKUL BİRİNCİSİ OLDU

Bu yıpranmaya karşın, İzmir'den gurur verici bir haberin gelmesi ise, gençlerin ışığının sönmediğinin de bir göstergesi oldu. Özel İzmir Dokuz Eylül Koleji öğrencisi Belinay Yıldırım, pandemi koşullarına rağmen, çalışkanlığından ve  azminden ödün vermeyerek, okul birincisi oldu.

Sadece kendisi ve ailesine değil, hem okuluna hem de bu süreçte 'umutsuz' olan herkese büyük bir gurur yaşatan Yıldırım'ın hayali ise ileride uzay bilimleri okumak. 

Bilim insanlarının kıymetinin çokça anlaşıldığı bu dönemde, Yıldırım'ın bu tercihi, sanatı, bilimi, sporu her zaman medeniyet seviyesini yukarılara taşımanın yolu olduğunu bizlere aşılayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de o sözünü bizlere hatırlattı: Bütün ümidim gençliktedir!

BU YAŞATTIĞI 2. GURUR

Öte yandan Yıldırım; 2019 yılında Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen yarışmalarda, kadınlar 50 metre yüzme sırt kategorisinde şampiyonluğu kazanan Yıldırım, şampiyonluğu İzmir’e getirmişti.

Yıldırım, o dönem verdiği röportajda da bugün çokça yaklaştığı hayalini açıklamış ve; "Gelecekteki planlarım uzay teknolojileri ve astronomi üzerine. Bu alanlarda da kendimi geliştirmeyi ve geleceğimi şekillendirmeyi planlıyorum” ifadelerini kullanmıştı. 

Yorumlar (1)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
Kerim 4 hafta önce
Tebrikler
Günün Karikatürü Tümü
banner96
37°
açık
banner177
banner178
Anket Tümü
Koronavirüs aşısı olmayanların sinema, tiyatro, spor müsabakaları, konser vs yerlere girişi kısıtlanmalı mı?