Geçtiğimiz günlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Otogarı'nı 25 yıldır işletme hakkını elinde bulunduran şirketin, sözleşmeyi uzatmak için mahkemeye başvurduğunu, mahkemenin de tahliye işlemlerinin durdurulmasına yönelik hızlı bir ara karar verdiğini açıklayıp söz konusu karara tepki göstermişti.

Bir türlü çözüme kavuşturulamayan otogar sorununa ilişkin Soyer'den yeni bir hamle geldi.

Başkan Soyer, change. org'dan İzmir Otogarı için kampanya başlatarak, İzmirlilere çağrıda bulundu.

Soyer'in sitede yayınlanan açıklaması ise şu şekilde:

Değerli İzmirliler,

İzmir Otogarı'nı İzmirlilere geri kazandırma mücadelemizde kritik bir dönemeçteyiz.

Yıllarca İzmir’e yakışmayan koşullarda otogar işletmesini elinde bulunduran firma, 25 yıl önce aldığı ihale süresinin Aralık 2023’te dolmasına rağmen otogarı tahliye etmemiştir.

Mahkemenin tahliyeyi durdurma kararı, maalesef firmanın haksız çabasına yasal destek oluşturmuştur.

Belediyemiz, İzmir Otogarı'nı hak ettiği noktaya taşımak için tüm yasal girişimleri yapmış ve kararlılıkla mücadeleyi sürdürmektedir.

Otogarımızı İzmir halkına iade etmek için tek çaremiz, işletmeci firmayı sizlerin de desteğiyle tahliye etmek ve İzmirlilerin haklı talebinin gereğini yerine getirmektir. Bu noktada siz, değerli İzmirlilerin desteği büyük önem taşıyor.

Otogar işletmesini geri alacak ve çehresiyle İzmir'e yakışan, modern bir Ana Transfer Merkezi haline getireceğiz. 

Bornova Kaymakamlığı’na yaptığımız tahliye başvurusuna bu kampanyayı imzalayarak destek olmanızı rica ediyorum. Yanımızda olmanız, İzmir'e daha iyi bir gelecek inşa etmemize yardımcı olacaktır.

Hepinize şimdiden teşekkür ederim.

İmza kampanyasına katılmak için tıklayınız