Bostanlı sahilinde akşam saatlerinde başlayan organizasyonda ünlü rap müzisyenleri de genç sporseverlere eğlence dolu dakikalar yaşattı.

Karşıyaka'nın spor kenti kimliğini daha da güçlendirmek için çalışan Karşıyaka Belediyesi, her alanda desteklediği sporun birbirinden renkli organizasyonlarına ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Karşıyakalıların basketbola olan özel ilgisi bu alandaki organizasyonlar için Karşıyaka’yı vazgeçilmez kılıyor. Karşıyaka Belediyesi’nin yıl boyunca düzenlediği etkinliklerin yanı sıra, uluslararası, ulusal ve yerel organizasyonlar için de sık sık Karşıyaka tercih ediliyor. Bu hafta sonu da basketbol kenti Karşıyaka, basketbolun en heyecanlı anlarına ev sahipliği yaptı. İkincisi düzenlenen BHS Smaç Yarışması, Bostanlı sahilinde bulunan basketbol sahalarında yoğun katılımla gerçekleştirildi.

6-13

Müzik ve basketbol heyecanı bir arada

Yüzlerce basketbol severin katıldığı organizasyon saat 19.00'da başladı. Rap sanatçıları ve smaç yarışmacılarından oluşan takımların karşılaştığı sokak basketbolu maçlarının yanı sıra ünlü rap müzisyenleri Anıl Piyancı, Khontkar, Kamufle ve Kozmos kalabalığı coşturarak, izleyicilere eğlence dolu anlar yaşattı. Havanın kararmasıyla birlikte saha fizik kurallarına meydan okuyan basketbolculara kaldı. Yarışmaya katılan, Dmytro “Smoove” Kryvenko, Isaiah “Slim” Hodge, Muhammed “Med Brodie” Sanyang, Utku Çatal, Kamil Batu Karatuğ, Hussein Bajigah, Hassan Bajigah, Murat Kaan Enlioğlu ve Brazile “Moon” Javon, rakiplerini alt etmek için tüm hünerlerini sergiledi.

8-6

Sporcular hünerlerini konuşturdu, izleyenler coştu

Her turda sporcuların denediği smaçların zorluk derecesi daha da arttı. Rakipler, birbirini elemek için hünerlerini konuştururken, izleyenler sporcuların heyecanına ortak oldu. Finalde organizasyonun favori isimlerinden Dmytro “Smoove” Kryvenko ve Muhammed “Med Brodie” Sanyang karşı karşıya geldi. Çetin bir mücadelenin ardından Muhammed “Med Brodie” Sanyang yarışmayı birinci olarak tamamladı.--