Seçimlere sayılı günler kala Efes Selçuk'ta  Cumhuriyet Halk Partisi adayı Filiz Ceritoğlu Sengel'e destekler artmaya devam ediyor. İYİ Parti’den sonra Zafer Partisi Selçuk İlçe Başkanı Esat Cengiz beraberindeki yönetim kurulu üyeleri ile partisinden istifa ederek CHP'nin Efes Selçuk adayı Filiz Ceritoğlu Sengel'i destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

Yolumuz cumhuriyet yoludur

Partisinin genel merkezi tarafından adaylık teklifi edildiğini, ancak bu teklifi kabul etmediğini belirten Esat Cengiz, yönetim kurulu arkadaşları ile birlikte partilerinden istifa ederek seçimlerde Filiz Başkan'ı destekleme kararı aldıklarını ifade etti.

Veteriner Teknikeri Laborant Esat Cengiz, istifa sonrası yaptığı açıklamada, "Kuvâ-yi Milliye adına sağ veya sol bölünme diye bir şey olamaz, yolumuz Cumhuriyet yoludur. Bugün daha çok Cumhuriyet için laiklik için bir olma zamanıdır. Siyasi tetikçilik yapan, rant düzeninin karşısında Filiz Başkanımızın yanında olacağız" dedi.

Esat Cengiz, açıklamasında ayrıca, "Unutulmasın ki yaydan çıkan ok, ağızdan çıkan bir söz, Cumhuriyet için kaçırılmış bir fırsat hiçbir zaman geriye dönmeyecektir" diye konuştu.

Editör: Duygu Kaya