Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu 2023- 2024 Öğretim Yılı açılış töreni düzenlendi. Açılış törenine katılan Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel kente yeni gelen öğrencilere seslenerek; “Kapımız size her zaman açık” dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan açılış törenine Efes Meslek Yüksekokulu’nun idari ve akademik kadrosu, meslek yüksekokulu öğrencileri, Efes Selçuk Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ve Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel katıldı. 

2023- 2024 Yılı Öğretim Yılı açılış töreninde ilk olarak Efes Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Eda Avcı bir konuşma yaptı.

Burası ilham veren bir kent

Doç. Dr. Eda Avcı, Efes Selçuk’un zengin bir tarihi geçmişe ve kültürel birikime sahip olduğunu belirterek; “Biz Efes’te yaşıyoruz. Selçuk aslında Efes. Bu kentten ilham alın. Gerçekten burası ilham veren bir kent. Yaşadığınız coğrafyanın farkında olun ve bu coğrafyayı keşfedin istiyoruz. Biz size bu kenti tanıtırken sizlerin de bu kente dair fikirlerinizle bize gelmenizi istiyoruz. Çok kıymetlisiniz, pırıl pırılsınız. İyi ki buradasınız. İyi ki bizim öğrencimizsiniz.  Sağlıklı ve başarılı bir ders yılı diliyorum” dedi.

Sizin için ortaklaşacağız

Dokuz Eylül Üniversitesi Efes Meslek Yüksekokulu 2023- 2024 Öğretim Yılı açılış töreninde öğrencilere seslenen Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel; “Bizim bir markamız vardır. İlham Veren Kent deriz biz Efes Selçuk’a. Buradan edineceğiniz bütün bilgiler hayatınızda bir kapı açsın istiyoruz. Ben Filiz Ceritoğlu Sengel olarak kapımızın her zaman öğrencilerimize açık olduğunun altının çizmek istiyorum. Efes Selçuk olarak bir aileye geldiniz” dedi.

Efes Selçuk’a yüksekokul gelmesine ilişkin süreci meclis üyesi olduğu dönemden bu yana takip ettiğin belirten Başkan Ceritoğlu Sengel; “Ne yazık ki üniversite kurulmadan önce öğrencilerin barınacağı yer konusu aksattırılarak direk binaya geçilmiş. Oysa biz inanıyoruz ki hayatta ne yaparsanız yapın, her şeyi adım adım planlayarak, belirli bir program dahilinde ilerlemelisiniz.  O yüzden o programsızlığın sebebinin sizden çıkmasını istemediğimiz için biz ortaklaşmayı doğru buluyoruz. Hiçbir siyasi manevra ve çatışmaya girmeden ortaklaşacağız. Hepinize iyi bir ders yılı diliyorum. Efes Selçuk’a hoş geldiniz” dedi.