28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerine sayılı günler kala, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından video yayımlayarak kadınlara çağrıda bulundu.

Selvi Kılıçdaroğlu'nun yayımladığı videoda DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın eşi Zeynep Babacan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal'ın eşi Hatice Uysal ve Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş'ın eşi Nursen Yavaş da yer aldı.

"Hepimizin güven içinde yaşayabileceği bir ülke için oy verelim"

Selvi Kılıçdaroğlu, videoya, "Sevgili kadınlar, hepimizin özgürce ve güven içinde yaşayabileceği bir ülke için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım" notunu düştü.

Ülkü Zeynep Babacan: Emeğiyle dünyaya eşitlik, bereket ve huzur getiren kadınlar, sevgili kız kardeşlerim; ‘bir oyla ne değişir’ demeyin. Gelin, ülkemizin geleceği için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım.

Hatice Uysal: Çocukların özgürce ve güvenle büyüyebildiği, nitelikli bir eğitimle geleceğe hazırlandığı, tüm kadınların özgürce yaşadığı, emekleriyle hayata değer kattığı bir ülke için oy verelim, sandığa sahip çıkalım.

Nursen Yavaş: Çocukların ve gençlerin bilimin ışığında, barış içinde, mutlu ve huzurlu yaşayabilmeleri, geleceklerini özgürce inşa edebilmeleri için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım.

Dilek Kaya İmamoğlu: Gelin, genç kadınların özgürce hayal kurabildiği, her çocuğun, her gencin eşit eğitimle yarınlarına umutla bakabildiği bir gelecek için oy verelim ve sandığa sahip çıkalım.