İzmir Adliyesi'ne yönelik terör saldırısında kahramanlık göstererek, büyük bir facianın önüne geçen İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şubesi'nde motosikletli 'Şahinler' timlerinde görevli şehit polis memuru Fethi Sekin anısına Urla Kaymakamlığı ve Urla Belediyesi'nin destekleriyle 4 Şubat Cumartesi ve 5 Şubat Pazar günü Urla'da Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından 'Şehit Fethi Sekin Enduro Yarışı' düzenlenecek. Cumartesi günü Urla Cumhuriyet Meydanı'nda başlayacak yarışta sporcular enduro ve atv sınıflarında ter dökecek. 5 Şubat Pazar günü ise Urla Titus Feronia Tesisleri bu anlamlı organizasyona ev sahipliği yapacak.

Bu tür organizasyonların çok önemli olduğu vurgulayan Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, "Bizler, vatan için, millet için gözünü kırpmadan canını feda eden kahramanlarımızın emaneti olan çocuklarına sahip çıkmalıyız. İzmir Adliyesi'ne yapılacak olan saldırıyı önleyen şehidimiz bizim kahramanımız, bizim değerlimizdir. Kahramanlarımız sayesinde hain düşüncede olanlar sinsi planlarını hiçbir zaman gerçekleştiremeyecektir. Her zaman söylediğimiz gibi birlik beraberlik içinde olduğumuz sürece, küçük hesapları bir kenara bıraktıkça içeride veya dışarıda belli şer odaklarının etkisinde kalmadıkça 80 milyon olarak bu terörü yeneriz. Türkiye Motosiklet Federasyonu'na bu anlamlı yarış için şahsım adına çok teşekkür ediyorum. Bu yarış diğer yarışlardan farklı olacak. Bu yarış kalbi vatan için, millet için atan kahramanımız adına düzenlenecek" dedi.

Şehit Fethi Sekin Enduro Yarışı'nda elde edilecek sponsorluk ve organizasyon gelirlerinin, Fethi Sekin'in çocuklarının eğitimine harcanacağı bildirildi.