Başkan Yetişkin, bu yıl 25 Mayıs’ta 14'üncü kez yapılması planlanan Yerel Tohum Takas Şenliği’ni, Cumhurbaşkanlığı’nın ''Kamu Tasarruf Tedbirleri Genelgesi'' nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıklarını açıkladı.

Yerel Tohum Takas Şenliği’nin çiftçiye ve yerel üreticiye büyük katkıları olduğunu vurgulayan Yetişkin, şu açıklamayı yaptı:

''Yerli tohumumuza sahip çıkmak ve yaşatmak için ilkine 2010 yılında başladığımız Tohum Takas Şenliği'miz artık Seferihisar’ın bir marka değeri olmuş durumda. Can Yücel Tohum Merkezi’nde yetiştirdiğimiz milyonlarca tohum ve fide yeri geldi Manisa’da bir bahçede, yeri geldi Kars’ta bir tarlada hayat buldu. 14 yıl önce yerli tohum için başlattığımız seferberliğin böylesine büyük bir etki ile sürdürülmesinden kaynaklı ne kadar gurur duysak az. Ne yazık ki her yıl büyük bir heyecanla beklediğimiz ve bu yıl da 25 Mayıs’ta Ürkmez’de yapılması planlanan Yerel Tohum Takas Şenliği’ni, Cumhurbaşkanlığı’nın ’Kamu Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ sebebi ile üzülerek gerçekleştiremeyeceğiz. Seferihisar Belediyesi olarak bundan sonra da yerli tohumun ve tarımsal üretimin gelişmesi ve desteklenmesi için üzerimize düşen her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Bizler yine toprağı ışıldayan bir memleket için çalışmaya devam edeceğiz. Şenlikte dağıtmak üzere yetiştirdiğimiz fide ve tohumların dağıtımı ile ilgili ilerleyen günlerde açıklama yapacağız.''

Kaynak: ANKA