Saya Grup şirketleri, Kahramanmaraş merkezli ve 10 ili etkileyen depremler sonrası bölge için fon ayırdı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Saya Grup şirketleri Folkart, Humanis, Volt Motor, Volt Redüktör, Volt Teknoloji ve Livamine deprem illerinin ve depremzedelerin ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 30 milyon TL'lik fon ayırdı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Folkart, kendisine ait iş makinelerini, jeneratörlerini, arama kurtarmada kullanmaya uygun inşaat aletlerini, AFAD organizasyonu ile deprem illerinde kullanılmak üzere bölgelere yönlendirmiştir. Yine Folkart çalışanlarımızdan ve paydaşlarımızdan oluşan 50 kişilik eğitimli, sertifikalı, uzman bir ekip, arama kurtarma çalışmalarına destek vermek üzere bölgeye yönlendirilmiştir. İlaç fabrikası ve sağlık markamız Humanis ise Sağlık Bakanlığı ile iş birliği içinde bölgenin ihtiyaçlarına destek vermeyi sürdürmektedir.

Tüm Saya Grup çalışanlarımız, bu kampanya dışında, bireysel yardım ve desteklerini ilgili resmi kurumlar üzerinden ilerletmektedir. Her koşulda halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Ülkemizin yaşadığı büyük deprem felaketi nedeniyle, hepimiz çok derin bir üzüntü duyuyoruz. Güzel ülkemizin, bu büyük felaketi dayanışma ile atlatacağına inancımız tam. Deprem sırasında hayatını yitiren yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

AA