Kortların 73'lük raketi

73 yaşında iki çocuğu ve iki torunu bulunan Ülker Turgay kortlarda kupa ve madalyaları toplarken, bu moralle de mücadele ettiği kansere karşı koyuyor.

SAĞLIK 16.02.2017, 09:31 16.02.2017, 10:37
Kortların 73'lük raketi

Bankacılıktan emekli olduktan sonra 50 yaşında İzmir Kültürpark Tenis Kulübü'nde hobi amaçlı tenis kursuna başlayan Ülker Turgay, tenis hocasının yönlendirmesiyle bu spora olan yeteneğini geliştirerek müsabakalara katıldı. Uluslararası Tenis Şampiyonusu'nda milli formalar giyen 55 yaş üstü uluslararası müsabakalarda madayla ve kupa kazanan Turgay, 2009 yılında Avusturalya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan'dan üstün başarılarla döndü. iki yıl önce meme kanseri olan Turgay, iki ay önce ameliyat oldu. Kanserle mücadelesinde en büyük gücü kortlarda toplayan, tenis oynayarak rahatlayan Turgay, aynı zamanda dokuz yıldır haftada iki gün tenis kursu veriyor. Kortlarda enerji toplayan Turgay, şunları söyledi:

"""Ben kortlarda adı efsane olmuş çok güçlü raketleri yendim bu hastalık ne ki. Ameliyat oldum ağrılarımı kortlarda dindirdim. Hızla ayağa kalktım ve kortlara koştum. Yıllardır genç yaşlı herkese ücretsiz tenis öğretiyorum. Kadınlara önerim spor yapmaları. Spor insan için en büyük yaşam ve direnç kaynağı."
  

 

Yorumlar (0)
banner96
banner177
19°
sisli
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü