PM'ye seçilen Devrim Barış Çelik'ten ilk mesaj!

CHP’nin 37. Olağan Kurultayı ikinci günde Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu ve Bilim Kültür ve Sanat Platformu’na seçilen üyelerin belirlenmesi ile sonuçlandı. Kılıçdaroğlu’nun PM için anahtar listesinde kendine yer bulan eski milletvekili adayı Devrim Barış Çelik PM’ye adını 612 oy ile yazdırdı.

POLİTİKA 27.07.2020, 10:09 27.07.2020, 10:15
PM'ye seçilen Devrim Barış Çelik'ten ilk mesaj!

İZGAZETE - CHP’de kurultay heyecanı Parti Meclisi, Yüksek Disiplin Kurulu ve Bilim Kültür ve Sanat Platformu’na seçilen üyelerin belirlenmesi ile sona erdi.

İzmir eski milletvekili adayı olan ve il kongresi sürecinde adı il başkanlığı için geçen Devrim Barış Çelik 612 oy alarak 60 kişilik PM üyelerinden biri oldu.

PM sevinci sonrası açıklamada bulunan Çelik, yeni seçilen kadroların CHP’yi iktidara taşıyacağını vurguladı.

İKTİDARA YÜRÜYÜŞÜMÜZÜ BAŞLATACAK KURULTAY

Çelik; ‘’Cumhuriyet Halk Partisi’nin 37. olağan kurultayı, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu liderliğinde Cumhuriyet Halk Partisi’ni 200. yüzyıla taşıyacak ve iktidar yürüyüşümüzü başlatacak olan kurultaydır.

Bu kurultay, Türkiye’yi çağdaş uygarlığa ulaştırma ve onu aşma kararlılığını ortaya koyan kurultaydır. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Parti Meclisi, yeni seçilen kadrolarıyla, yılmadan, usanmadan, yorulmadan bu kararlılıkla çalışacaktır.

Ayrıca benim için bu kurultay, dayanışmanın, gönüllülüğün ve yoldaşlığın ne kadar kıymetli olduğunun da bir göstergesidir.

ONUR DUYUYORUM!

Gençlik kollarında başlayıp, Çevre Sokakta yetiştiğim partimin, karar organı Parti Meclisi’ne seçilmekten onur, gurur ve mutluluk duyuyorum.

Başta, kararlı tutumu ve kıymetli katkılarından dolayı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na, seçilebilmem için çaba gösteren cefakar ve vefakar örgütüme, seçilmemi sağlayan kurultay delegelerimize ve heyecanları hiç eksilmeyen yol arkadaşlarıma müteşekkirim.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
24°
parçalı bulutlu
banner177
banner178
Anket Tümü
Sizce Türkiye'nin en önemli ana gündemi ne olmalı?