Memiş Sarı'dan Bergama Belediyesi'ne tepki

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, DİSK üyesi üç çalışanın AKP’li Bergama Belediyesi tarafından işten çıkarılmasına sert tepki gösterdi. Sarı, “AKP, insan haklarından, ileri demorkasiden bahsediyorsa orada zulüm ve işkence vardır” dedi.

POLİTİKA 11.02.2020, 12:20 11.02.2020, 12:27
Memiş Sarı'dan Bergama Belediyesi'ne tepki

TUGAY CAN / İZ GAZETE - AKP’li Bergama Belediyesi’nin DİSK üyesi üç kadın çalışanın iş akdine son verilmesine DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı tepki gösterdi.

AKP’li Bergama Belediyesi sendika değiştirmeyen hem belediye işçilerine hem de memurlara büyük bir baskı içerisinde olduğunu dile getiren DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, “Özellikle kadın düşmanlığı ile öne çıkan AKP’li belediye başkanı Cuma günü itibariyle de üç arkadaşımızı daha işten atmıştır. Çalışanların siyasi görüş ve düşünceleri AKP’ye uyum sağlamadığından dolayı kadınsan ve aleviysen AKP’li belediyede çalışman zor” ifadelerini kullandı.

Sarı, “AKP’nin kadını; ekonomik bağımsızlığından kurtarıp eve hapsetme süreci böylelikle iktidar olduğu belediyelerde de hayata geçmiş oluyor. Kadınlara yaşama hakkı tanımıyorlar. Yarın sandıkta hesap verecekler” dedi.

‘ZULÜM VE İŞKENCE VARDIR’

AKP’li Bergama Belediyesi’nin belediye çalışanlarına sendika değişimi konusunda baskı uyguladığının kamuoyunca bilindiğini hatırlatan Sarı, belediyede Arşiv Müdürlüğü’nün sürgün yeri olduğunu belirtti. Sarı, “31 Mart yerel seçimlerinin ardından kendisine yandaş sendika arayan belediye başkanı aynı zamanda karşı duran, dik duran ve tavır alan ama aynı zamanda işini de hakkıyla ve liyakatıyla yapan arkadaşlarımızı da kendi belediye binası içerisindeki arşivde bir oda hazırlayarak sürgün yeri olarak belirlemektedir. Bunlar, AKP’nin yaşam ve insan odaklı, insan hakları odaklı tüm söylemlerinin tam zıddıdır. AKP, insan haklarından, ileri demorkasiden bahsediyorsa orada zulüm ve işkence vardır” şeklinde konuştu.

‘ZORLU SÜREÇ BEKLİYOR’

Sarı, sözlerini şöyle noktalandırdı: “Bergama Belediyesi 31 Mart yerel seçimlerinden sonra AKP’ye geçmesi ile birlikte belediye başkanının ilk icraatı içki yasakları başlamış, daha sonra doğal SİT alanları ile koruma alanlarının davasında geri çekilerek Bergama halkına ve Bergama’da bulunan tüm köylülere ihanet etmiştir. Çünkü özellikle bu SİT alanlarına müdahale davasında belediyenin yer alması; özellikle Danıştay’da bu tür ÇED raporlarının geri dönmesi anlamına geliyor. Doğal olarak Bergama halkını da bundan sonraki dönemde zorlu bir süreç bekliyor”

Yorumlar (9)
NUR 9 ay önce
Bergama'da Alevi-Sünni Çatışması çıkarmak mı stiyorsunuz Bu kirli oyunlar Bergama'ya zarar verir. Ayıptır. Siyasi emelleriniz için ülkeyi çatışma ortamına sokmaktan bile kaçınmıyorsunuz
Tuğçe bilir 9 ay önce
Siyasi hedefleriniz için insanları din ırk ayrımına sokmak doğru birseymi yaptığınız bölücülükten başka hiç birşey değil ...
Mehmet Emin 9 ay önce
Kendinizi bu kadar düşünebilme kapatiseye sahip tek bir parti anlayışı var siz kendinizi bu halktan zeki mi hissediyorsunuz bu ülkede Alevi Sünni Kürt Türk Laz Çerkez Zaza Yörük hepsi kardeş bu halkın aklıyla oynayamazsınız
BÜŞRA 9 ay önce
Siyasi karalama politikalarınıza artık bir son verin. İnsanları ırkına göre ayırmak ne kadar doğru? Bergama’yı bölmek mi istiyorsunuz ayıptır..
Mehmet emin 9 ay önce
Bergama da veya Bergama Belediyesi'nde Irk, din, dil ve mezhep ayrımı diye bir şey asla yapılmaz. Herkes kardeş ortamı içerisinde çalışıyor. İşlerine son verilen işçiler performans yetersizliği, iş ortamında siyaset yapmaları, ita amirlerine karşı yaptıkları saygısızlıklar ve uyumsuzluklar nedeniyledir. Bu durumu başka ortamlara çekmek çok ama çok tehlikeli bir oyun.
Fatma Nur 9 ay önce
Bergama Belediyesi'nde Irk, din, dil ve mezhep ayrımı diye bir şey asla yapılmaz. Herkes kardeş ortamı içerisinde çalışıyor. İşlerine son verilen işçiler performans yetersizliği, iş ortamında siyaset yapmaları, ita amirlerine karşı yaptıkları saygısızlıklar ve uyumsuzluklar nedeniyledir. Bu durumu başka ortamlara çekmek çok ama çok tehlikeli bir oyun.
Bergamasever 9 ay önce
Ak parti sloganı olarak hep birlikte turkiyeyiz biz sözü gecer. Bizim fıtratımızda insan ayrımı, din, dil, ırk ayrımı yoktur. Sizin bu yaptığınız birmezhep savaşı çıkarmaktır Bergama içinde. Bunun kazananı olmaz. Nasıl bir çıkar sağlamaya çalışıyorsunuz? Sizin zihniyetinizi anlamak çok zor..
Serif pervane 9 ay önce
Ayni kisi farkli isimde yorum yapiyor sanirim.Serefsiz lakapli zatlarin hukum surdugu yerde her sey beklenir.Zaman her seyi gosterecek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
18°
açık
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?