Binali Yıldırım yenilgiyi kabul etti: 'Rakibimi tebrik ediyorum'

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, tekrarlanan İstanbul seçimlerinin ilk sonuçları gelirken, ilk açıklamasını da yaptı. Yıldırım, rakibi CHP’li İmamoğlu’nun seçimi önde götürdüğünü söyleyerek, “Ekrem İmamoğlu arkadaşıma İstanbul’a güzel hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Yapacağı çalışmalarda yardımcı olmaya gayret edeceğiz” dedi.

POLİTİKA 23.06.2019, 19:26
Binali Yıldırım yenilgiyi kabul etti: 'Rakibimi tebrik ediyorum'

İZ GAZETE- AKP’li Binali Yıldırım ilk sonuçlar gelirken şu açıklamayı yaptı:

“Şuan itibariyle seçimleri rakibim Ekrem İmamoğlu önde götürmektedir. Bu seçim kampanyası boyunca bizlerle beraber yoğun bir çalışma içerisine giren yakın çalışma arkadaşlarımıza, teşkilat mensuplarımıza ve bizi dinleyen, İstanbulumuz’un güzel insanlarına teşekkür ediyorum. Büyük fedakarlık gösteren aileme teşekkür ediyorum. Seçim demek, demokrasi demektir. Bu seçimlerle Türkiye demokrasisinin kusursuz işlediğini ortaya koymuştur. Eldeki sonuçlar kesin olarak, daha sonra açıklanacaktır. Ben sonuçların İstanbul’un geleceğine hayırlar getirmesini rabbimden niyaz ediyorum. Ekrem İmamoğlu arkadaşıma da İstanbul’a güzel hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Yapacağı her çalışmada yardımcı olmaya gayret edeceğiz. Bir kez daha İstanbulluların kararının geleceğimize, çocuklarımıza ve  15 milyon İstanbullu için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Yorumlar (1)
Yıldırım 4 ay önce
Bravo siyasi olgunluk göstermesini takdirle karşıladım Hakaretle iftira ile bir yere varılmıyacağını diğerleri de görmeli
banner96
banner177
16°
sisli
Anket Tümü
İstanbul hezimetinin ardından AKP iktidarı erken seçime gider mi?
Günün Karikatürü Tümü