İZ GAZETE - Cumhuriyet Halk Partisi'nde listeyi delerek Parti Meclisine giren, ardından Kemal Kılıçdaroğlu tarafından MYK'ya atanan CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan, CHP’nin 24 Haziran’daki Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce‘ye yönelik olarak isim vermeksizin sert eleştirilerde bulundu.

Özkan, kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,Karl Marx’ın Louis Boneparte’ın 18 Brumaıre adlı eserinde Napolyon’a atfen yazdığı, “Sıradan ve kaba bir adamın kahraman gibi gösterilmesini sağlayacak koşulları ve durumu yaratan mücadeleler tarihte ortaya çıkabilirler” sözlerine yer verdi.

Özkan, daha sonrasında da “Ama bunların tarihi esir almalarına asla izin verilmez. CHP kendi diyalektiğinden koparılamaz. Tek adamlar değil CHP önemli” diye devam etti.

İnce, 59 il başkanın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘na destek açıklamasının ardından sosyal medya hesabı Twitter’da “Partimdeki gelişmeleri ibretle ve üzülerek izliyorum. Koltuğa yapışanlar kalkmamak için her yolu deniyor, her yola başvuruyor. Herşeye rağmen umut galip gelecek, değişim çok yakında” paylaşımında bulunmuştu.

PM ANAHTAR LİSTESİNE GİREBİLMEK İÇİN...

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu milletvekili Tanju Özcan ise Tuncay Özkan'a sosyal medya hesabından cevap verdi. Özcan, " 'Sıradan bir kaba adamın' PM anahtar listesine girmek için esas duruşta bekleyenleri, ben çok iyi hatırlıyorum..." ifadelerini kullandı.