İzmir'de su ve atık su tarifelerindeki ücretlerde düzenleme yapılarak birinci kademe olan 0-4 metreküp arası tüketim haricindeki tüketime yüzde 45 zam yapıldı.

Tugay seçim öncesi verdiği ucuz su sözünü tutamadı: İzmir’de suya yüzde 45 zam yapıldı Tugay seçim öncesi verdiği ucuz su sözünü tutamadı: İzmir’de suya yüzde 45 zam yapıldı

Seçimden önce ucuz su vaadi veren İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay, tepkilerin odağı olurken bir tepki de CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in kardeşi Barış Özel'den geldi.

Özel, "Türkiye'nin en pahalı suyuna katmerli zam resmen. Böyle mi yöneteceksiniz İzmir'i? Yazıktır bu halka!" dedi.

Elektrik zammından bile yüksek

Özel'in paylaşımının tamamı şu şekilde:

İzmir'de suya indirim sözü seçim vaadi olarak verilmişken, seçim sonrası elektrik zammından bile yüksek zam yapılıyor. Türkiye'nin en pahalı suyuna katmerli zam resmen. Böyle mi yöneteceksiniz İzmir'i? Yazıktır bu halka!

Özgür Özel geçtiğimiz günlerde açıklamıştı

Öte yandan Özel geçtiğimiz günlerde kardeşinin işsiz olduğunu açıklayıp şunları söylemişti:

İlk kez buradan söylüyorum. Kardeşim Barış Özel Adalet Yürüyüşü'nden beri işsizdir. Çalıştığı bankadan adalet yürüyüşü için izin istedi. 60 gün izni olmasına rağmen vermediler. O da kendi adalet yürüyüşünü başlattı, işten ayrıldı. Onu yaptığı için adalet yürüyüşünden beri işsiz. Bilmez miyiz İstanbul Belediyesi’nde işe koyalım, Ankara Belediyesi’nde işe koyalım. İş bulursa kendi bulur. Ağabeyi ana muhalefet lideri diye asla kayrılmaz.

Kaynak: Haber Merkezi