Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 38. Olağan Kurultayı'nda Özgür Özel'in 812 oy ile genel başkan seçilmesinin ardından TV100.com yazarı Barış Yarkadaş'ın 16 Eylül'de yayınlanan Kübra Par'la Farklı Açılar programındaki "Özgür Özel seçimi kazanırsa ben mesleği bırakırım" sözleri sosyal medyada gündem olmuştu. Yarkadaş, seçimlerin ardından katıldığı bir televizyon programında canlı yayında aktif gazeteciliği bıraktığını açıklamıştı.

Yarkadaş'ın kararı ne?

Yarkadaş bugün katıldığı canlı yayında nihai kararını açıkladı. Yarkadaş, "Yazılarımla da TV100'de olacağım. Ama dediğim gibi aktif gazeteciliği bir kenara şimdilik bıraktık." dedi.

Özel ile Yarkadaş'ın görüşmesinin detayları nedir?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel ile yaptığı görüşmeye ilişkin Yarkadaş "Özgür Özel'le uzun bir görüşme yaptık. 3 yıl birlikte biz milletvekilliği yaptık. Dolayısıyla biz kendisinin deyimiyle kardeşlik hukukumuz var. Hiçbir şekilde mesleği bırakmamın doğru olmayacağını ifade etti. Mesleği bırakmam halinde çok üzüleceklerini belirtti. Ben de yeniden değerlendireceğimi belirttim." ifadelerini kullanmıştı.