Kaliforniya’da yaşanan trajik olay sosyal medyada dikkat çekti. Görgü tanıklarının ifadelerine göre; Kaliforniyalı bir baba, bir ördek ailesinin karşıya geçmesine yardım ettikten sonra araba çarpması sonucu hayatını kaybetti.

Korkunç kaza, Rocklin şehrinde Stanford Ranch Road ve Park Drive’da meydana geldi.

İki çocuk babası 41 yaşındaki Casey Rivara, arabasını yolun kenarına park edip anne ve ördek yavrularının karşıdan karşıya geçmesine yardımcı oldu. Ancak trajik bir şekilde, Rivara’ya 17 yaşındaki bir kadın sürücü çarptı. Bu esnada Rivara’nın on bir ve altı yaşlarındaki iki çocuğu da arabada olay anına tanık oldu.

Rivara’nın son anları ise başka bir arabada bulunan 12 yaşındaki William Wimsatt tarafından görüntülendi. William şunları söyledi: “Arabadan indi, ördekleri kovalıyordu, gerçekten iyi davranıyordu, herkes alkışlıyordu. Yavru ördeklerin başı belada olduğu için kaldırıma çıkmalarına yardım etti.”

Birkaç dakika sonra ise kazanın yaşandığını anlatan Wimsatt, “Tek hatırladığım ses ve ardından kavşaktan uçarak geçmesi. Ayakkabıları ve çoraplarından biri arabamızın tam önündeydi” diye ekledi.

Wimsatt, sözlerine şu şekilde devam etti: “Arabadan inip onlara yardım etmeye çalışan tek kişi oydu ve muhtemelen tüm bölgedeki en iyi insandı. Bu adil değil.”

Olayın ardından William’ın annesi arabasından inerek Rivara’nın park halindeki arabasında oturan ve kazaya tanık olan çocuklarını teselli etti.