Ödemiş Belediyesi’nin çevre projeleri arasında yer alan Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetimi Projesi kapsamında evsel atıklar Biosun Ödemiş firması tarafından toplanıyor. İlçe merkezindeki trafik yoğunluğundan ve park eden araçlardan dolayı büyük hacimli evsel atık toplama araçlarının yaşadıkları sorunu ortadan kaldırmak amacıyla beş adet yeni araç hizmete sunuldu.

Belediye Başkanı Mustafa Turan ve  Biosun Ödemiş Firması Yönetim Kurulu üyesi Ferhat Özler hizmete sunulan araçlar hakkında bilgi verdi.

Halkımızın sağlığı her şeyden önemli

Belediye Başkanı Mustafa Turan, temiz bir kent için çalışmalarını yürüttüklerini belirterek şunları söyledi:

Belediyelerin en önemli görevlerinden biri şehrin temizliğinin sağlanmasıdır. Halkımızın sağlığını ve çevreyi korumak belediyemizin öncelikleri arasında yer alıyor. Hizmet alanımız çok geniş ve yerleşim alanlarımız dağınık bir şekilde bulunuyor. Buna rağmen evsel atıklarımız Biosun Ödemiş firması tarafından düzenli olarak toplanmaktadır. Halkımız hizmetin en iyisini ve kalitelisini hak ediyor. Evsel atıklarımızın toplama filosuna bugün beş yeni araç ekleniyor.  Gelişen teknolojiyi yakından takip eden firmamız, hidrolik sıkıştırmalı 8+1.5 m3 hacmindeki araçları hizmete sunuyor. Bu araçlar iki seferde, mevcut araçların tek seferde topladığı atıklardan daha fazlasını topluyor ve akaryakıt gideri konusunda da daha hesaplı. Ödemiş’imize hayırlı olsun” dedi.

Editör: Duygu Kaya