Muğla Ortaca’nın Ekşiliyurt Mahallesi’nde yaşayan Selahattin Yalnız geçtiğimiz hafta mahalle muhtarı Meral Uysal’ı arayarak, yanında yaşayan 2 kızın kaçtığını söyledi. Muhtar Meral Uysal, Selahattin Yalnız ile yaptığı görüşmede, Yalnız’ın kendisine, “Bu kızlar bana uyku ilacı içirdiler, öldürmeye çalıştılar, bana her türlü iftirayı attılar” deyince olaydan şüphelenen muhtar Meral Uysal, konuyu Müge Anlı ile Tatlı Sert programına iletti.

Program yetkilileri olayı incelemeye başlarken, 29 Mayıs günü Selahattin Yalnız, birlikte yaşadığı Fitnat Ertekin ile Erketin’in eski kocasından kızı G.D. canlı yayına çıktı.

Canlı yayında Selahattin Yalnız, birlikte yaşadığı Fitnat Ertekin’in kızı B.D. (18) ile, evlerinde yaşayan kızının arkadaşı F.T.B.'nin (24) kendisine uyku ilacı verdiğini, parasını alıp kaçtığını söyledi. Bugün kayıp olduğu belirtilen B.D. ile F.T.B. de Müge Anlı’nın programına katıldı. Programda canlı yayınla Selahattin Yalnız’ın evine bağlanan Müge Anlı’dan şok eden açıklama geldi.

Selahattin Yalnız’ın evinde yaşayan 3 kıza da 4 yıl boyunca cinsel istismarda bulunduğu iddia edildi. Müge Anlı, “Senin bu kızlara neler yaptığının bütün videoları elimde, sen bu kızları nasıl buraya aramaya geldin ahlaksız” diye çıkıştı. Selahattin Yalnız ise iddiaları reddederek, videoların gerçek olduğunu ancak o sırada uyku ilacı verdiklerini, bilincinin yerinde olmadığını ileri sürdü. Programda ayrıca Selahattin Yalnız’ın kızlara şiddette bulunduğu da iddia edildi.

Acı gerçeğin ortaya çıkması ile Yalnız tutuklanarak cezaaevine gönderildi.

Komşunun kızını hamile bırakmış

Öte yandan Yalnız'ın tek vukuatının bunlar olmadığı başkalarına da tecaüz ettiği ortaya çıktı. Programında açıklama yapan Müge Anlı,  Selahattin Yalnız'ın dayısından aldığı bilgilerle vukuatlarını sıraladı. Anlı şunları söyledi: "İlk eşiyle 6 ay evli kalmış. Eşini darbederek kalçasından bıçaklamış. Çocukları olmadığı için hemen boşanmışlar. Sonra Selahattin'i Avustralya'da akıl hastanesine yatırmışlar. Orada 10 gün yatmış. İkinci evliliğini Kıbrıslı biriyle yapmış. Bununla 15-20 sene evli kalmış ve 4 kızları olmuş. Daha sonra kadın istediği boşanmışlar ve çocukların velayeti Selahattin'e verilmiş. Evliliği içinde karşı komşusunun kızını istismar etmiş. Kız hamile kalmış ve bebeği doğurduktan sonra hastaneden direkt yurda göndermişler. 3. evliliğini de Avustralya'da yapmış. Ondan da 2 kızı 1 oğlu var. Avustralya'daki eşini de darbettiği için cezaevine girmiş. O esnada eş velayetleri almış ve Selahattin'i sınır dışı etmişler"

Çocuklarını da istismar etmiş

Canlı yayına bağlanan Selahattin Yalnız'ın dayısı Necati Bey ise canlı yayında anlattıkları tüyleri diken diken etti. Yalnız'ın yıllar içinde yaptıklarından bahseden Necati Bey, şunları söyledi. İlk evliliğini teyzesinin kızıyla yaptı. Yeğenim evlendikten sonra pişman oldu. Evlilikleri 6 ay sürdü. Sonra Kıbrıslı bir kızla tanıştı onu istemeye gittik. Ben o kıza her şeyi anlattım ama beni dinlemedi. Bu evliliğinden 4 tane kızı oldu. Ben ikinci eşiyle konuştum bana her şeyi anlattı. İlk çocuğunu 3 ila 5 yaşları arasında istismar etmiş. İkinci kızı 4 yaşındayken istismara uğramış. Diğer kızı 6 yaştan 11 yaşa kadar istismara uğradığını söylüyor. 3 evliliğini Avustralya'da yapmıştı. O evliliğinden 2 kız 1 oğlu var. O kızlarının biri de istismar edilmiş. Bütün çocuklar bunu annelerine anlatmış. Bende 4 sayfalık ifadeler var bunları göndereceğim. İkinci evliliği esnasında karşı komşularının kızını istismar etmiş. İstismarda kız hamile kalıyor ve doğum yaptıktan sonra bebeği bir doktora evlatlık vermişler. Ben bu olayları yeni öğrendim. Ben bilmediğim için o zamanlar onun yanında oldum. Avustralya'da olaydan sonra report edildi. Bunu beyni 15-16 yaşlarında. Süper bir yalancı. 9 çocuğu istismar ettiğini biliyorum."

Kaynak: Haber Merkezi