Adana’da yaşayan iki kuzen, evden kaçıp kayıplara karıştı.

Açık lisede okuyup bir firmada çalışan 17 yaşındaki Nazmiye Çolak, geçtiğimiz Cumartesi günü merkez Seyhan ilçesine bağlı Mithatpaşa Mahallesi’ndeki evinden gece saatlerinde çıkıp gitti.

Aynı evin alt katında oturan ve yine açık lisede okuyup bir kebapçıda çalışan 16 yaşındaki kuzeni Selin Yezdanur Sezik de Pazar günü sabah saatlerinde “İşe gidiyorum” diyerek evden çıktı'.

Peşimizi bırakın' mesajı attı

Ailelerinin ulaşmaya çalıştığı kızlardan Selin Yezdanur, annesi Rukiye Çolak’a Whatsapp’tan, “Bizi arayıp durmayın şehir dışındayız. Çoktan yeni evimiz, yeni düzenimiz, birikmiş miktarda paramız ve yeni işimiz de var. Bu saatten sonra ne sen anne olmaya çalış bana ne de Fatih baba olmaya çalışsın. Nazlı’ya da böyle bize bağırıp, çağırıp küfür edip polise haber vermenize hiç gerek yok. Daha önce de bıraktığınız gibi bırakın. Zaten bulamazsınız da bulsanız da hiçbir şey yapamazsınız. Sizi şikayet ederiz. Bir anne, babanın çocuğa bakamaması kaç yıl hapis cezasından başlıyor bak bakalım. Yerinde olsam ihbarımı geri çekerdim. Yine de sen bilirsin. Kendini iyi bir anne gibi sanma, polis de 3-5 gün bizi arar sonra da aramaz. Arayıp arayıp durun, boş kervan yürütürsünüz.” ifadelerinin yer aldığı mesajı attı.

Son mesajdan sonra telefonu kapattılar

Ailesinin ulaşmaya çalıştığı Nazmiye Çolak ise halası Rukiye Çolak’a, “Rukiye, ben Selin ile birlikte şehir dışına çıktım. Borç aldık, kendimiz biriktirdik. Hepiniz yüzünden artık psikolojimiz bozuldu. Kendimize ev tuttuk, iş buldum. Artık kendi ayaklarımızın üstünde duracağız. Lütfen artık daha fazla bize bulaşıp psikolojimizi bozmayın. Biz kötü yola falan düşmüyoruz, hayatımızı düzene sokacağız.” mesajını attı.

2 kız çocuğu, ailelerine mesaj attıktan sonra telefonlarını da kapattı. Polise başvuran aile şimdi her yerde Selin Yezdanur ve Nazmiye’yi artıyor.

Selin Yezdanur’un annesi, Nazmiye’nin de halası Rukiye Çolak, kızından ve yeğeninden gelecek umutlu haberi beklediğini söyledi.

“Kızım işe gidince patronundan haftalığını alıp işten çıkmış. Artık nerede beraber buluşuyorlar bilmiyoruz ama kızım ve yeğenim gidiyor.” diyen Çolak, “Akşam 18.00’de biz bunu fark ettik. Ağabeyim kızını sorunca ortaya çıktı her şey. Ben yeğenimi onun yanında o da kızını benim yanımda kalıyor sanmış.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA