Kurban Bayramı öncesi Menderes Belediyesi tarafından ilçe genelinde çalışmalar hız kazandı. Kurban satış alanları ile kuruyemiş ve tatlı satışı yapan işletmeler de denetimler gerçekleşirken, kurban kesim alanlarının da bakımı yapılıyor.

Denetimler sıklaştırıldı

Vatandaşların huzurla bayramı geçirmesi için Menderes Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler kurban satış yerlerinde denetimler yapıyor. Kuruyemiş ve tatlı satışı yapan işletmelerde de incelemelerde bulunan ekipler fiyat, etiket, ruhsat ve terazi kontrolleri yapıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri de kurban kesim alanlarında temizlik ve ilaçlama işlemleri gerçekleştiriyor.

Her şey sağlığınız için

Konu ile ilgili açıklama yapan Menderes Belediye Başkanı İlkay Çiçek; “Her şey vatandaşımızın memnuniyeti ve sağlığı için. Ekiplerimiz sahada kontrolleri sıkı bir şekilde gerçekleştiriyor. Kurallara aykırı herhangi bir durumun önüne geçiyoruz. Kurban kesim yerlerinde de ilaçlama konusuna önem veriyoruz. Bayramda bu alanlar da temiz bir şekilde kullanıma hazır olacak. Vatandaşımızın refahı için çalışmalarımız sürecek.” dedi

Kaynak: BÜLTEN