Marmaris Belediyesi iştiraki olan Halk A.Ş. tarafından vatandaşların hem ekonomik hem de kaliteli hizmet alması için Halk Büfe açıldı. Saman İskelesi’nin karşısında yer alan Halk Büfe’nin açılışı Belediye Başkanı Mehmet Oktay’ın da katılımıyla gerçekleşti.  

Başkan Oktay, ayni sermaye aktarımı ile bu amaçla kurulan Halk A.Ş’nin günden güne büyüdüğünü belirterek şunları söyledi; “Halk Kafe ve Halk Ekmek Büfelerinden sonra Halk Büfemizi de kent halkımızın hizmetine açtık. Halk kafelerdeki temel prensibimiz olabilecek en kaliteli ürünlerle güler yüzlü hizmet anlayışıyla kentimizin farklı noktalarında çok daha uygun fiyatlarla hizmet sağlamak” dedi. 

Ekonomik şartlar, Halk Market açma ihtiyacını doğurdu

İçmeler dahil farklı noktalarda Halk Kafe açılması için çalışmaların sürdüğünü kaydeden Başkan Oktay “Halk ekmek büfelerimizden de çok olumlu dönüşler aldık. Halk market çalışmalarımızı da hızlandırdık. En yakın zamanda halk marketimiz de hizmete açılacak. Geçtiğimiz yıllarda Marmaris’te böyle bir hizmete gerek yokken şimdi içinde bulunduğumuz ekonomik şartlar nedeniyle ne yazık ki Marmaris’te dahi emeklilerimizin, emekçilerimizin bu gibi hizmetlere ihtiyaç doğdu” ifadelerini kullandı.