Birleşik Krallık'ta yaşayan Neville Linton, Batı Midlans'ta bulunan bir marketten brokoli aldı. Brokoliyi daha sonra buzdolabına koyan adam, üç gün sonra yemek yapmak için brokoliyi buzdolabından çıkardığında şok yaşadı.

Linton, hayvanı önce tırtıl sandığını ancak bunun bir tırtıla göre büyük olduğunu görünce kardeşini çağırdığını ifade etti.

Brokoliye göz atan 57 yaşındaki Ann-Marie Tenkanemin, hayvanın yılan olduğunu anladı.

İkili ürünü derhal markete götürdü. Burada yetkililerle konuşan Linton ve Tenkanemin, daha sonra Dudley Hayvanat Bahçesi'ne gidip yılanı bir uzmana gösterdi. Hayvanın bir merdiven yılanı olduğu belirlendi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Linton, "Epey korkutucuydu. Yılanlarla aram iyi değil. Brokoliyi mutfakta bırakmadığım için şanslıyım yoksa hayvan evde başıboş dolaşırdı. Kardeşim ilk başta şaka yaptı sandım ama hayvanın hareket etmeye başladığını görünce geri çekildim. Marketteki adam da epey korkmuştu." ifadelerini kullandı.

Marketten tazminat talep ettiğini belirten Linton, "Tazminat yeterince iyi değil. Yılan eve girseydi bizi çok etkilerdi. Ayrıca yılan fobim var. Yani duygusal olarak da etkilendim." dedi.

Kaynak: Independent Türkçe