Şair Ergülen'in şiir etkinliğine İl Milli Eğitimden engel

Şair Haydar Ergülen’in İzmir Atatürk Lisesi’ndeki etkinliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iptal edildi.

KÜLTÜR SANAT 28.11.2019, 15:48 28.11.2019, 15:53
Şair Ergülen'in şiir etkinliğine İl Milli Eğitimden engel

GÜLSEN CANDEMİR/İZ GAZETE - İstanbul’dan uçakla İzmir’e gelen Ergülen’e iptal haberi ise uçaktan indikten sonra verildi. Birgün Gazetesi yazarlarından Haydar Ergülen’in muhalif bir gazetede yazıyor olmasının, etkinliğin iptaline neden olduğu tahmin ediliyor.

MÜFREDATTA VAR ETKİNLİKTE YOK

Tarihi Atatürk Lisesi’ndeki öğrencilerle şiiri konuşmayı beklerken son anda iptal olan etkinlik sonrası gazetemize konuşan Şair Ergülen “Yıllardır ders kitaplarında adım geçiyor, beni okula almamaları ilginç oldu tabii. Çocuklarla elbette şiiri konuşacaktık ama TÜGVA’dan, ENSAR’dan da bahsedecektim. Gittiğim her yerde bu konuda konuşuyorum. Burada da konuşacaktım. Etkinliği engelleyerek belki bunu engellemiş oldular.”diye konuştu.

MÜFETTİŞ GÖNDERECEKLERDİ

Haydar Ergülen, yıllar önce Şair Şükrü Erbaş’ın Kiraz’da yapacağı etkinliğin nasıl engellenmek istendiğini ve Erbaş’ın otelde şiir okumak zorunda bırakıldığını hatırlatan Ergülen; "Şükrü Erbaş ile beraber birçok etkinliğe katıldık. Onun yıllar önce başına gelen şeye epey gülmüştük, şimdi benzer bir şey benim başıma geldi. Şükrü Erbaş ile yılladır etkinlik yaparız ve bizi dinlemeye en çok kadınlar ve ağırlıkla türbanlı kadınlar dinlemeye gelir. Onlarla her şeyi konuşuruz. Hiçbir sorun yaşamadık bugüne kadar. Şimdi İzmir’in en iyi okullarından Atatürk Lisesi’ndeki etkinliğimiz iptal ediliyor. Neden olarak da şikâyeti gösteriyorlar. Okul müdürü iki defa aranmış. İptal etmezseniz müfettiş göndeririz demişler.” dedi.

Yorumlar (1)
Faysal bey 8 ay önce
Eğer siz Tügva ve Ensar vakfını övseydiniz bunlar olmazdı
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner177
32°
açık
Anket Tümü
'Yeni normal'e geçişi erken buluyor musunuz?