Muzaffer İzgü’nün kitap sandığı! Oğlu, İkinci Kuşak programında anlattı

Ünlü Yazar Muzaffer İzgü’nün oğlu Ahmet Şahin İzgü, İkinci Kuşak programının konuğu oldu. Yunus Bekir Yurdakul’ün sorularını cevaplayan Ahmet Şahin, babasının kitap sandığı olduğunu her gittiği yere götürdüğünü belirterek, kendisinin şuan 15 bin kitabının olmasının nedeninin o sandık olduğunu söyledi

KÜLTÜR SANAT 18.09.2020, 17:27 19.09.2020, 13:45
Muzaffer İzgü’nün kitap sandığı! Oğlu, İkinci Kuşak programında anlattı

Ahmet Şahin İzgü babası Muzaffer İzgü’nün, hızlı okuduğunu, günceli kaçırmayı hiç istemediğini söyledi. Babası ile olan komik anılarını da paylaşan İzgü kitap yazma süreci için, “Gözlem bölümünde babamızı yalnız bırakırdık. Daktilo sesi kesildiğinde çay saati geldiğini anlardık. Biz nüshaların kopyalarını özenle okurduk, düzeltmeler için lehçe var dokunmayın derdi. Yöresel olduğu zaman dokunamazdık. Haftada bir günü kendine ayırırdı, arkadaşları ile vakit geçirirdi. Radyo televizyonu vardı, eserler yayınlanırdı babamın. Babamın eserinin yayınlanmadığı gün biz çocuklar üzülürdük” ifadelerini kullandı.

Babasının kitap sandığı olduğunu her gittiği yere götürdüğünü belirten İzgü, kendisinin şuan 15 bin kitap sahibi olmasının nedeninin o sandık olduğunu söyledi. İzgü, “Kitap bardaktan çataldan önce gelen bir obje” dedi. İzgü, babası için, “Hayatta bizi hiç sıkıştırmadı. Annem kalp hastasıydı, biz işleri bölüşürdük. Çağdaştı, yeniliğe açıktı” sözlerini sarfetti. İzgü, babasının en çok gençleri üzenlere kızdığını anlattı.

Yorumlar (0)
Günün Karikatürü Tümü
banner96
banner178
21°
parçalı az bulutlu
Anket Tümü
İzmir'de de başlayan MHP'nin 'askıda ekmek' kampanyası hakkında ne düşünüyorsunuz?